برگزاری جلسه گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز شنبه 1 خرداد 1400 جلسه گرامیداشت سالروز  آزادسازی خرمشهر با ریاست دکتر عارف خدرلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار مهاباد در این جلسه گفت: روحیه جهادی رزمندگان دوران دفاع مقدس باید به مدیریت داخلی کشور انتقال دهیم تا مشکلات مردم به حداقل برسد.


عارف خدرلو روز شنبه در جلسه بزرگداشت سوم خرداد افزود: رشادت‌ها و دلاورمردی‌های شهیدان دفاع مقدس، صفحاتی زرین را در تاریخ ایران بر جای نهاد و الگو قرار دادن آنها در میان مدیران می تواند کشور را از وجود مشکلات رهایی بخشد.

وی ادامه داد: رزمندگان سپاه اسلام بعد از تجاوز دشمن با حضور در جبهه‌های جنگ با تکیه بر قدرت ایمان در مقابل این نبرد نابرابر تا پای جان ایستادگی کردند و شکست دشمنی که از حمایت چندین کشور برخوردار بود را شکست دهند.

فرماندار مهاباد مردمی بودن انقلاب و مدیریت رهبری را 2عامل مهم در تحقق پیروزی دوران جنگ دانست و گفت: هر کشوری به غیر از نظام جمهوری اسلامی متحمل این شرایط سخت بود توانایی دوام را نداشت، اما حضور همه احاد جامعه در صحنه های نبرد این مهم را رقم زد.

خدرلو با اشاره به اینکه دشمن به فکر ایجاد فاصله بین نظام و مردم است، اظهار داشت: تاریخ نشان داده هرکجا که مردم در صحنه حضور داشته باشند، پیروزی بر دشمن اتفاق افتاده است.

وی بیان کرد: فشار حداکثری و تحریم های ظالمانه نیز با رشادت جوانان این سرزمین به فرصت تبدیل شد و بسیاری از کمبودهای کشور در دوران تحریم با تولید داخلی مرتفع شد.

فرماندار مهاباد با بیان اینکه تعدادی از واحدهای تولیدی مهاباد در دوران تحریم به چرخه تولید بازگشته اند، گفت: حضور مردم در صحنه ها لازم و ضروری است بنابراین از مردم درخواست داریم همانگونه که از جنگ پشتیبانی کردند در صحنه انتخابات نیز با حضور حداکثری بار دیگر دشمن از نا امید کنند.

خدرلو ادامه داد: با توجه به وضعیت مقابله با  کرونا، ویژه برنامه‌های گرامیداشت حماسه سوم خرداد امسال با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهره گرفتن از ظرفیت رسانه ای و مجازی اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: دستگاه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی از جمله صدا و سیما با تولید محتوا و ارائه تولیدات در فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و رسانه ای نسبت به تبیین ارزشهای دوران دفاع مقدس اقدام می کنند.

وی گفت: درج عناوین گرامیداشت سوم خرداد در معابر عمومی و سربرگ نامه های اداری، برگزاری یادواره شهدا، دیدار با خانواده شهدا و غبار روبی مزار شهدا با رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله سایر برنامه ای این هفته است.