کمیته سلامت مادران باردار روستایی در مهاباد تشکیل شد.

کمیته سلامت مادران باردار روستایی در مهاباد تشکیل شد.
کمیته سلامت مادران باردار روستایی در مهاباد تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ کمیته سلامت مادران باردار روستایی در مهاباد تشکیل شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد گفت: به منظور شناسایی و انتقال سریع مادران به مراکز درمانی در مواقع بحرانی، کمیته سلامت مادران باردار روستایی این شهرستان تشکیل شد.

سامرند مرزنگ افزود: اعضای این کمیته شامل پزشکان و ماماهای مراکز بهداشت روستایی، دهیاران و شوراهای اسلامی روستا و داوطلبین محلی هستند که در مواقع بحرانی و برای انتقال مادران باردار روستایی وارد عمل می شوند.

مرزنگ گفت: این کمیته تمام مادران باردار روستایی را که زمان زایمان آنان نیمه دوم سال است شناسایی می کند و آموزشهای لازم برای انتقال به موقع به مراکز درمانی را به آنان ارائه می دهد.

 

وی افزود: تیم بهداشت خانواده مرکز بهداشت در دو هفته پایانی منتهی به زایمان این مادران باردار با آنان تماس می گیرد و پس از کسب اطلاع از وضعیت و چگونگی انتقال به مراکز درمانی، موضوع را به اعضای کمیته اطلاع می دهد.

مرزنگ تصریح کرد: درصورتیکه در این مدت شرایط برفی در این روستاها پیش بینی شود، مادر باردار به حامله سرا یا خانه بستگانش در شهر منتقل می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد اضافه کرد: اگر امکان انتقال مادر باردار به مراکز درمانی به دلیل برف و کولاک توسط خانواده وی ممکن نباشد با همکاری تیمهای راهداری و فوریتهای پزشکی مقدمات انتقال مادر باردار فراهم می شود.

کمیته سلامت مادران باردار روستایی برای آرامش خاطر خانواده ها و جلوگیری از حوادث ناگوار برای مادران باردار در این شهرستان تشکیل شده است.