2 شکارچی متخلف در مهاباد دستگیر شدند

2 شکارچی متخلف در مهاباد دستگیر شدند
فرمانده انتظامی مهاباد گفت: 2 شکارچی متخلف توسط ماموران پلیس فتای این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : فرمانده انتظامی مهاباد گفت: ۲ شکارچی متخلف توسط ماموران پلیس فتای این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ برزو تجاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد در راستای رصد فضای مجازی، اقدام به شکار غیر مجاز کرده و با ایجاد صفحات مختلف در شبکه اجتماعی اینستاگرام تصاویری از لاشه حیوانات شکار شده را نیز منتشر می‌کردند.

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با شناسایی این 2 شکارچی متخلف و پس از مکان‌یابی در یک عملیات غافلگیرانه متهمان را دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: در بازجویی از این افراد متهمان به ۲۰ فقره شکار غیرمجاز و تبلیغ و فروش پرندگان زینتی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی مهاباد اظهار داشت: با توجه به ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی که شکار غیرمجاز و بارگذاری تصاویر آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی جرم محسوب می‌شود، خودداری کنند.

وجود تالاب‌های کانی‌برازان، قوپی باباعلی، حسن‌خان، گروس، داشخانه و قره‌قشلاق، مهاباد را به یکی از زیستگاه‌های اصلی پرندگان در آذربایجان‌غربی تبدیل کرده است و در این میان تالاب‌های کانی‌برازان و قوپی‌باباعلی جزو تالاب‌های بین‌المللی به شمار می‌رود.

همین امر باعث شده تا همه‌ساله شمار زیادی شکارچی غیرمجاز در سطح زیستگاه‌ها و تالاب‌های این شهرستان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شوند.

# نظر : 0