اصناف در پرداخت مالیات همکاری کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز یکشنبه در نشست با اتحادیه های شهرستان مهاباد افزود: فرارهای مالیاتی در شرایط فعلی ضربات سنگینی را به جامعه وارد کرده و این مهم باید با همکاری تمامی مودیان برطرف شود.

وی با اشاره به جراحی های اقتصادی دولت آیت الله رییسی اضافه کرد: نظام جدید اخذ مالیات و خارج شدن از وابستگی به پول فروش نفت در بلند مدت به نفع مردم و نظام بوده و این امر هم در تمام کشورهای پیشرفته جهان هم صدق می کند. 

فرماندار ویژه مهاباد اظهار کرد: در کنار پرداخت عادلانه مالیات و یک نظام مالیاتی صحیح انتظار دریافت خدمات، ایجاد اشتغالزایی و تولید نیز در سطح جامعه منطقی بوده و موجب ارتقای شاخص های توسعه ای خواهد شد.

قادری در ادامه از تعیین مکانی برای برپایی نمایشگاه های خودرو خبر داد و گفت: این مکان علاوه بر کاهش ترافیک و سد معتبر در داخل شهر می تواند به محلی برای تجارت و جذب گردشگر شود. 

مقام عالی شهرستان همچنین از اتحادیه های صنفی خواست نسبت به معضل سد معبر ورود پیدا کرده و با مدیریت و ارایه راهکارهای لازم ضمن حفظ معیشت دستفروشان نظم بازار را حفظ کنند.

وی ضمن استقبال از پیشنهاد و نشست با اعضای اتحادیه ها گفت: تجربیات و شناخت بر بازار به عنوان قلب تپنده شهرستان می تواند در مدیریت شهری تاثیرگذار بوده و بر این اساس آماده دریافت هرگونه پیشنهادی در این زمینه هستیم.

در ادامه جلسه هریک از روسای اتحادیه های صنفی مشکلات خود را مطرح کردند.

مهاباد با 250 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای بیش از 11 هزار واحد صنفی است.