بازدید فرماندار مهاباد از مراکز درمانی شهرستان

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : عصر امروز خدرلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد به همراه دکتر حسینی ریاست شبکه بهداشت و درمان  و جمعی از مسئولین از بیمارستان امام خمینی(ره) ، مرکز 16 ساعته و بیمارستان موقت این شهرستان بازدید و از نزدیک مشکلات این مراکز را بررسی کرد.

عارف خدرلو فرماندار ویژه مهاباد گفت: افزایش تعداد بیماران بستری و مرگ و میر ناشی از شیوع بیماری کرونا در مهاباد موجب شد وضعیت این شهرستان از حالت زرد به قرمز تغییر پیدا کند.

او با اشاره به اینکه تامین زیرساخت های درمانی بیمارستان ها، درمان بیماران و ایجاد امکانات مورد نیاز، اکسیژن رسانی و تامین دارو و تخت از وظایف اصلی مسئولین است، اظهار کرد: هدف از این بازدید بررسی مشکلات و کمبودهای بخش های کرونایی است تا در صورت لزوم برای تهیه تجهیزات ضروری اقدامات لازم صورت گیرد.

خدرلو ادامه داد: مهاباد در وضعیت قرمز است و برای قطع زنجیره کرونا ویروس و حفاظت از سلامت شهروندان محدودیت های کرونایی در این شهرستان اعمال خواهد شد.

فرماندار ویژه مهاباد گفت: واکسن مطالبه عمومی است اما تا زمانی که واکسیناسیون انجام شود باید خودمراقبتی داشته باشیم و اصول اولیه بهداشتی را رعایت کنیم.

بر اساس بررسی های انجام شده دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی  از 4 تا 9 فروردین 1400 ، به طور متوسط 4 فوتی با تست مثبت و 6  فوتی با تست منفی در استان داشتیم به بیان دیگر به طور متوسط روزانه 10 نفر با سندرم حاد تنفسی در استان فوت شدند؛ این تعداد در هفته جاری به 13 نفر رسیده است و تعداد افراد فوت شده افزایش می یابد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی، فاصله بستری تا بخش مراقبت های ویژه و فوت شدن در استان به سه روز کاهش یافته است.