امام جمعه مهاباد:

تکریم مردم بهترین سلاح برای حفظ امنیت و آرامش کشور است

تکریم مردم بهترین سلاح برای حفظ امنیت و آرامش کشور است
امام جمعه مهاباد گفت: در شرایط کنونی تکریم مردم و عدم تبعیض در بین اقشار مختلف جامعه بهترین سلاح برای حفظ امنیت و آرامش کشور است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه‌ نماز جمعه مهاباد افزود: اگر از تبعیض و ناعدالتی جلوگیری کنیم امنیت و آسایش کشور روز به روز بیشتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: دین اسلام دین رافت و بخشش است و مسوولان کشور نیز باید این رافت را در پیش بگیرند.

امام جمعه مهاباد ادامه داد: در صورتی که تبعیض و تضاد طبقاتی از بین برود، اتحاد و همبستگی بین مردم ایران بیشتر می‌شود و کشور ما از فتنه و آشوب دشمنان در امان خواهد بود.

ماموستا امامی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته مهاباد با اشاره به عدالت در دوران صدر اسلام گفت: پیامبر اکرم (ص)، اجازه می‌دادند که مخالفان هم درخواست‌ها و مشکلات خود را بیان کنند و اگر حق با آنها بود، آن را قبول می‌کردند.

وی اظهار کرد: در دوران رسالت پیامبر اسلام (ص)، هیچ انسانی بدون محاکمه و دادگاهی زندانی یا مجازات نمی‌شد و همین امر باعث می‌شد که حتی دشمنان اسلام هم به سمت دین خدا تمایل پیدا کنند.

وی با بیان اینکه لازمه امنیت در جامعه عدالت است، تاکید کرد: امنیت از نعمت‌هایی است تا زمانی که آن را از دست نداده‌ایم قدر آن را نمی‌دانیم و در صورتی که این نعمت از بین برود، جبران و تحقق دوباره آن بسیار سخت و هزینه‌های زیادی لازم دارد.

# نظر : 0