امام جمعه مهاباد: ایران تنها کشور مستقل در جهان اسلام است

امام جمعه مهاباد:  ایران تنها کشور مستقل در جهان اسلام است
امام جمعه مهاباد گفت: ایران هم‌اکنون در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و حضور همیشه در صحنه مردم به تنها کشور مستقل در جهان اسلام تبدیل شده است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، ماموستا عبدالسلام امامی روز جمعه در آیین صبحگاه مشترک نیروهای بسیجی در رزمایش «الی بیت‌المقدس» در مهاباد افزود: ایران اسلامی در زمان حاضر تنها کشوری است که مواضع اصولی خود را مستقل و آزادنه و بدون تاثیر گرفتن از کشورهای استکباری را بیان می‌کند

وی اضافه کرد: امروزه ایران پرچمدار اسلام انقلابی در جهان و منطقه است و هیچ اتفاقی در منطقه بدون نظر و تاثیرگذاری ایران رقم نمی‌خورد.

وی با بیان نقش بسیج در دستیابی انقلاب و نظام به اهداف و آرمان های خود اظهار داشت: بسیج تشکلی مردمی و مکتبی است که یکی از دستاوردهای بی‌نظیر و منحصر به فرد انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مسیر حرکت بسیج را به گونه‌ای تبیین نمود که بسیج از ابتدا به عنوان یک تفکر بزرگ و فرهنگ پیشرو، مردم شریف ایران را در مسیر حیات طیبه همسو و متحد کرد.

«ماموستا امامی» افزود: بسیاری از کشورهای جهان در حسرت داشتن نیرویی پیشرو و قدرتمند همچون بسیج هستند تا در سایه آن به اقتدار و امنیت لازم در کشور خود دست پیدا کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات اخیر منطقه و حمله ارتش ترکیه به شمال سوریه ادامه داد: این اتفاق حاصل خیانت و دسیسه‌های امریکا در منطقه بوجود آمد و به همگان نشان داد که دولتمردان امریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

فرمانده سپاه مهاباد نیز در این مراسم اظهار داشت: این رزمایش همزمان با دیگر مناطق آذربایجان‌غربی از محل پایگاه حوزه یک شهری شروع شد و با مانور در سطح شهر به سمت پادگان «گوگ‌تپه» طی ۲ روز ادامه پیدا کرد.

سرهنگ پاسدار طالب رحیمی ادامه داد: در این رزمایش تمرین‌هایی چون دفاع از کوی‌وبرزن، امداد و نجات و پدافند غیرعامل با حضور بسیجیان این گردان‌ها و آموزش بسیجیان در حوزه‌های مختلف اجرا شد.

وی هدف از برگزاری این رزمایش را ارتقای توان و آمادگی رزم گردان‌های واکنش سریع بیت‌المقدس سازمان بسیج و تمرین و تداوم آموزش‌های یگانی اعلام کرد.

رزمایش «الی بیت‌المقدس» با حضور نیروهای سپاه و بسیج مردمی در شهرستان‌های مختلف آذربایجان‌غربی با هدف نمایش توانمندی بسیجیان در حال برگزاری است.

این رزمایش با ماموریت امنیتی و مبارزه با اغتشاش و آرام‌سازی شهری برگزار می‌شود و ارتقای سطح آمادگی گردان‌ها، آمادگی برای اجرای ماموریت‌ها در روز نیاز، سازماندهی و به روزرسانی مجدد گردان‌ها با تمرین بر پایه تهدیدهای بومی، منطقه‌ای و آمادگی برای مقابله با تهدید دشمن از اهداف مشخص شده در برگزاری آن است.