با حضور وزیر ورزش و جوانان ورزشگاه آزادی شهرستان مهاباد افتتاح شد

با حضور وزیر ورزش و جوانان  ورزشگاه آزادی شهرستان مهاباد افتتاح شد
با حضور وزیر ورزش و جوانان ورزشگاه آزادی شهرستان مهاباد افتتاح شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، با حضور وزیر ورزش و جوانان و مقامات استانی و شهرستانی ورزشگاه 5 هزار نفری مهاباد افتتاح و به بهره برداری رسید.

مسعود سلطانی‌فر در مراسم افتتاح این ورزشگاه اظهار کرد: ورزشگاه آزادی و ورزشگاه شهر گوک تپه نتیجه هماهنگی و همفکری مسوولان شهرستان، استان و وزارت است که 2 سال قبل با ابتکار عمل نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در یک جلسه مطرح گردید و جدیت در عمل باعث شد نتیجه‌ای مطلوب بدست آید.

وی افزود: برای بهسازی، توسعه ورزشگاه آزادی 30 میلیارد تومان هزینه شده و با تکمیل چندین مجموعه ورزشی و سالن ورزشی دیگر شاهد تحولی عظیم در زیرساخت‌های ورزشی و سرانه ورزشی شهرستان خواهیم بود.

سلطانی‌فر با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه کاره در اولویت وزارت ورزش و جوانان قرار دارد تصریح کرد: سالن سرپوشیده شهر خلیفان نیز که در چند سال گذشته نیمه کاره رها شده بود  در دهه فجر افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

مسعود سلطانی‌فر در پایان ضمن تقدیر از عملکرد مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و مسوولان شهرستان ابراز امیدواری کرد: با توسعه و افزایش سرانه‌های ورزشی و فراهم کرد زیرساخت لازم برای ورزشکاران شاهد موفقیت هرچه بیشتر ورزشکاران این شهرستان باشیم.

در ادامه کریمی مسوول توسعه و نگهداری اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان در تشریح مشخصات این پروژه اظهار کرد: بازسازی ورزشگاه 5 هزار نفری آزادی شهر مهاباد با مساحت 32 هزار و 500 متر و 2 هزار و 500 متر فضای سرپوشیده و 8 هزار متر زمین بازی و 17 هزار متر فضای تماشاچی در طی 2 سال صورت گرفت.

وی با بیان اینکه کمتر پروژه‌ای با این گستردگی در 2 سال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: پیشتر قرار بود تنها 1 ورزشگاه در این شهر ایجاد گردد اما با بعدا احداث ورزشگاه شهر گوک تپه نیز در دستور کار قرار گرفت که با ایجاد سکوی  2 هزار نفری برای تماشاگران ورزشگاه شهر گوک تپه نیز برای مسابقات منطقه‌ای نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

کریمی تصریح کرد: با اعتبار تخصیص داده شده سکوهای تماشاگران در ورزشگاه آزادی مهاباد نیز توسعه می‌یابد و ظرفیت این ورزشگاه از 5 هزار به 7 هزار نفر ارتقا خواهد یافت. 

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز از صرف هزینه نزدیک به 50 میلیارد تومان برای توسعه فضاهای ورزشی این شهرستان خبر داد و گفت: علاوه بر ورزشگاه آزادی با اعتبار 30 میلیارد تومان و فاز اول ورزشگاه گوک تپه با اعتبار اولیه 6 میلیارد تومان، چندین پروژه دیگر ازجمله سالن تیراندازی، چمن مصنوعی و چندین مجموعه ورزشی دیگر در حال تکمیل شدن هستند.

جلال محمودزاده اظهار کرد: پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان مبنی بر اجرای 2 پروژه ارزشمند بازسازی ورزشگاه آزادی در مهاباد و احداث ورزشگاه شهر گوک تپه در قالب نوسازی ابنیه‌های ورزشی شهرستان ازجمله اقدامات بسیار ارزنده و مفیدی است که ناشی از نگرش عادلانه و توجه به مناطق محروم می‌باشد.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های وزیر ورزش و جوانان برای رفع محرومیت‌ها خواستار توجه بیشتر این وزارتخانه به شهرستان برای تجهیز خوابگاه ورزشی، بازنگری در ماده 88 و ورزش بانوان در مهاباد شد.

ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه شهرستان مهاباد نیز در ادامه ضمن تقدیر از نگاه عادلانه وزارت ورزش و جوانان به انتخاب ورزشکاران اظهار کرد: در سال‌های گذشته بدلیل نگاه ناعادلانه و سلیقه‌ای بسیاری از ورزشکاران نخبه این شهرستان از حضور در میادین بین المللی و حتی کشوری محروم بودند که با تغییر در سیاست‌های این وزارتخانه شاهد حضور جمع زیادی از ورزشکاران این شهرستان در تیم‌های ورزشی ملی و باشگاهی می‌باشیم.

وی از وزارت ورزش و جوانان خواست جهت توسعه اماکن ورزشی و حمایت از تیم‌های  ورزشی این شهرستان بدلیل نبود اعتبار و بودجه مناسب اقدامات مناسبی را انجام دهد.

در ادامه وزیر ورزش و جوانان از پروژه ورزشگاه شهر گوک تپه نیز بازدید به عمل آورد که با تخصیص بودجه و احداث جایگاه 2 هزار نفری برای تماشاگران در چند ماه آینده افتتاح خواهد شد.

، وزیر ورزش و جوانان بهمراه هیئتی از دولت تدبیر و امید برای افتتاح چندین طرح ورزشی، بهداشتی و عمرانی در به استان آذربایجان غربی سفر کرده و صبح امروز با سفر به شهر مهاباد و ادای احترام به یادمان شهید خلبان حیدری مورد استقبال مسوولان شهرستان قرار گرفت.

سلطانی فر در سفر یک روزه خود به مهاباد چندین طرح ورزشی ازجمله ورزشگاه آزادی، ورزشگاه گوک تپه و فاز اول مجموعه ورزشی برادران پیروت‌پور، سالن سرپوشیده منعم قاضی را افتتاح کرد.