برگزاری آیین تکریم روز پرستار در فرمانداری مهاباد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهاباد؛ صبح امروز یکشنبه مورخه ی ۳۰ آذر ماه ۹۹ مراسم تجلیل از پرستاران نمونه شهرستان مهاباد به مناسبت گرامیداشت روز پرستار با حضور دکتر عارف خدرلو سرپرست فرمانداری مهاباد، دکتر امامی امام جمعه، مهندس کریم محمدنژاد سرپرست شهرداری، رییس شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان و تنی چند از پرستاران نمونه ی بیمارستان امام خمینی(ره) در سالن اجلاس فرمانداری این شهر؛ برگزار  گردید.

عارف خدرلو سرپرست فرمانداری مهاباد گفت :  با قدردانی از کادر درمان بویژه پرستاران و تمام کسانیکه در قطع زنجیره ویروس کرونا تلاش مى کنند، شب یلدا را دغدغه این روز‌ها و شیوع موج جدید کرونا دانست و از مردم خواست که امسال شب یلدا را به صورت مجازی برگزار کنند و همه با هم با این اقدام هدیه‌ای به پرستاران بدهند تا با سهل انگاری زحمات آنان هدر نرود.

امام جمعه مهاباد هم در این مراسم با تبریک سالروز میلاد حضرت زینب کبری (س) گفت: جامعه پزشکی در این روزهای کرونایی ازعزیزترین دارایی خود که همان جانشان است گذشتند تا به کمک بیماران بشتابند و آنان را از مرگ نجات دهند.

ماموستا عبدالاسلام امامى، در ادامه با قدردانی ازخیران در این روهای کرونایی افزود: این بزرگواران در این مدت یار و یاور مردم و کادر درمان بودند.

ماموستا امامی، همچنین با قدردانی از مردم در همراهی کادر درمان و رعایت دستورات بهداشتی اضافه کرد: دست این مردم را میبوسیم که در این دوران کرونایى علىرغم این که از لحاظ مالی در مضیقه و تنگنا قرار دارند بازار و کسب و کار خود را تعطیل کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در این مراسم گفت: در این روزهاى کرونایى پرستاران و کادر درمان در خط مقدم قرار داشتند.

امیر بهزاد افزود: رتبه مهاباد در بخش بهداشت و درمان به نسبت جمعیت به تخت بیمارستان بسیار پایین است و نیاز به زیرساختهای مناسب دارد.

بهزاد گفت: اگر پیک چهارم شیوع کرونا اتفاق بیافتد با وجود دستگاههای اکسیژن ساز باز هم کمبود اکسیژن خواهیم داشت، بنابراین نیاز است که کارخانه اکسیژن ساز در شهرستان احداث شود.

در ادامه این مراسم از سید کمال حسینی پرستار نمونه کشوری و روژان صفایی، نجیبه کابانی و فتاح آذرافزا پرستاران نمونه استانی تجلیل شد.