گردشگران از سفر به مهاباد اجتناب کنند

گردشگران از سفر به مهاباد اجتناب کنند
فرماندار مهاباد گفت: به دلیل ایجاد برخی محدودیت‌های ترافیکی در خیابان‌های منتهی به بازارچه‌های این شهر، مسافران و گردشگران از سفر غیرضروری به این شهرستان خودداری کنند.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : ایرج شجاعی فرماندار مهاباد اظهار داشت: به دلیل شیوع موج سوم کرونا در کشور و افزایش شمار مبتلایان به این بیماری، برخی محدودیت‌های ترافیکی در خیابان‌های منتهی به بازارچه‌ها و اماکن گردشگری این شهرستان اعمال شده است.

وی اضافه کرد: اعمال این محدودیت‌ها باعث غیرممکن شدن تردد خودروها در این خیابان شده و شهروندان و مسافران نمی‌توانند خودروهای خود را به نزدیکی این اماکن هدایت کنند از اینرو با مشکل تردد در این مسیرها مواجه می‌شوند.

فرماندار مهاباد گفت: محدودیت‌های ترافیکی در خیابان‌های منتهی به مراکز تجاری و پرتردد از جمله بازارچه، مراکز تجاری و بازارهای این شهرستان با همراهی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی تا ۲۸ مهرماه انجام می‌شود. 

وی با بیان اینکه مردم این شهرستان از قدیم به مهمان‌نوازی و خونگرمی شناخته شده‌اند و سالانه هزاران نفر از هموطنان برای بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری به این شهرستان سفر می‌کنند افزود: مردم مهاباد به خاطر شیوع روزافزون کرونا دوست ندارند در این ایام میزبان مهمانان باشند و از مسافران می‌خواهند که سفر به این منطقه را به زمان مناسب‌تری موکول کنند.

شجاعی افزود: با همکاری شهرداری از امروز حضور شهروندان در بوستان‌های سطح شهر نیز ممنوع شده و امکان برپایی چادر و اسکان در این اماکن نیز غیرممکن است.

وی اظهار داشت: برابر مصوبه ستاد پیشگیری و مبـارزه با کرونای مهاباد و در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، حضور و تجمع شهروندان در میدان ملاجامی، میدان ساعت، میدان پژوهش و سایر اماکن عمومی نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی با اشاره به برخی محدودیت‌های تردد به آذربایجان‌غربی نیز گفت: در شهرستان‌های مانند سردشت، میاندوآب و بوکان که با استان‌های همجوار در ارتباط هستند برخی محدودیت‌ها برای تردد خودروها با پلاک غیر آذربایجان‌غربی اعمال شده است.

شجاعی اضافه کرد: محدودیت‌های کرونایی که از ابتدای هفته گذشته در آذربایجان‌غربی آغاز شده بود، با هدف کاهش شیوع این بیماری، تا سوم آبان ماه در این استان تمدید شده است.

براساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محدودیت‌های سفر از مبدا یا مقصد پنج کلانشهر تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه از امروز اعمال شده است به طوری که این محدودیت سفر «از» یا «به» کلانشهر تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه از ساعت ۲۴ اعمال می‌شود و سفر از این شهرها یا به این شهرها تا یکشنبه ظهر ممنوع خواهد بود.

این محدودیت ارتباطی به مسافرت‌های درون شهری نیست، اما توصیه مبنی بر کاهش مراودات درون شهری همچنان باقی است ولی اعمال محدودیت قانونی فقط محدود به سفرهای بین شهری از مبدا یا مقصد این شهرها خواهد بود.

# نظر : 0