500 میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی در روستاهای مهاباد اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز جمعه در جلسه بررسی مشکلات بخش روستایی مهاباد که با حضور رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور برگزار شد، افزود: این اعتبار برای اجرای طرح هادی از جمله ایجاد دیوار ساحلی و بهسازی معابر و ایجاد زیر ساخت های رفاهی هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین بازنگری طرح هادی برای روستاهایی که 10 سال از مطالعات طرح هادی آنها گذشته و نیاز به بازنگری دارند هم در دستور کار بنیاد قرار خواهد گرفت.

مقام عالی شهرستان بیان کرد: در حال حاضر اجرای طرح هادی در روستاهای مهاباد حدود 35 درصد است که نسبت به میانگین کشوری پایین تر بوده و نیاز به حمایت و نگاه ویژه دولت برای جبران این عقب افتادگی طی بازه زمانی 2 تا سه ساله است‌.

قادری اضافه کرد: تامین و تجهیز ماشین آلات اداره بنیاد مسکن در راستای اجرای برخی از عملیات مورد نیاز روستا بسیار ضروری بوده تا با هزینه کم امورات روستا را با آن انجام داد.

وی اضافه کرد: همچنین شفاف سازی در نحوه واگذاری تسهیلات به متقاضیان مساکن روستایی نیز باید انجام شود تا تمام روستاییان بتوانند از آن بهره مند شوند.

مهاباد با 250 هزار نفر جمعیت دارای 192 روستا در 2 بخش مرکزی و خلیفان است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در سفری یکروزه از تعدادی از روستاهای مهاباد از جمله سویناس، یوسفکند، قاضی آباد و توت آغاج بازدید کرد.