بیش از پنج هزار کارگاه کشاورزی در شهرستان مهاباد فعالیت دارند.

فعالیت بیش از پنج هزار کارگاه کشاورزی در شهرستان مهاباد

فعالیت بیش از پنج هزار کارگاه کشاورزی در شهرستان مهاباد

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای شهرستان مهاباد گفت: پنج هزار و ۴۴۳ کارگاه بهداشت کشاورزی با هفت هزار و 411 نفر شاغل در این شهرستان فعال است و به شهروندان خدمات ارائه می‌کنند.

مهرور افزود: با توجه به نیاز آموزشی و باز آموزی تاکنون برای ۱۴۷ نفر از بهورزان خانه ‌های بهداشت کارگاه آموزشی بهداشت کشاورزی به مدت سه روز برگزار شد.

مهرور، هدف از برنامه بهداشت کشاورزی را، کشاورز سالم، محصول سالم و محیط زیست سالم اعلام کرد و گفت: بهداشت کشاورزی عبارت است از تأمین، حفظ و ارتقای عالی‌ترین درجه سلامت جسمی، روحی، روانی و اجتماعی کشاورزان که با پیشگیری از بروز بیماریهای شغلی، حوادث ناشی از کار و تطابق کار با انسان این به دست می‌آید.

وی تصریح کرد: گروههای هدف بهداشت کشاورزی شامل شاغلین باغات و مزارع، دامداریهای سنتی و خانگی، گاوداریهای صنعتی (شیری و گوشتی)، گلخانه‌ها، پرورش ماهی، شیلات، پرورش زنبور عسل، مرغداریها، کشتارگاهها، کارخانجات آرد، پرورش قارچ، پرورش دام و طیور و سردخانه‌هاست که زیر پوشش ارائه خدمات سلامت کار یعنی  معاینات شغلی، خدمات سنجش و ارزیابی و کنترل عوامل زیان آور و آموزش بهره برداران کشاورزی قرار می‌گیرند.

# نظر : 0