کمیته اطلاعات و اخبار انتخابات شهرستان مهاباد تشکیل جلسه داد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد در جلسه ای که صبح امروز در سالن جلسات فرمانداری مهاباد تشکیل شد گفت: ایجاد شور، نشاط و امید در جامعه از کارکردهای مهم رسانه ها برای بسترسازی به منظور تحقق مشارکت حداکثری مردم در سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری در 28 خردادماه سال جاری است.

سلیمان پاکزاد روز یکشنبه در جلسه کمیته اطلاع رسانی انتخابات این شهرستان اظهار داشت: رسانه ها می‌توانند با افزایش سطح آگاهی مردم، انگیزه آنها را برای حضور در پای صندوق های اخذ رای و گرم کردن تنور انتخابات افزایش دهند.

وی اضافه کرد: مهاباد یکی از شهرهای مهم و از قطب های مهم رسانه ای آذربایجان غربی به شمار می رود که باید از پتانسیل های آن بخوبی در راستای ایجاد شور انتخاباتی در جامعه استفاده کرد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد با بیان اینکه نبض اطلاع رسانی انتخابات در دستان رسانه ها است افزود: با ورود به عصر ارتباطات و فضای مجازی شیوه های تبلیغات نامزدها نیز تغییر یافته است و این سرعت و گستره فراگیر وسایل ارتباط جمعی کار تبلیغات را نیز سهل تر نموده است.

وی نقش فعالان فضای مجازی را نیز در افزایش مشارکت مردم و تحقق برگزاری انتخاباتی باشکوه موثر دانست و افزود: رسانه های رسمی از اهمیت بیشتری نسبت به فضای مجازی برخوردار است اما نباید نسبت به فضای مجازی با توجه به گستردگی و نفوذ آن در جامعه نیز بی تفاوت بود.

پاکزاد، تحقق مشارکت حداکثری را یکی از اهداف مسوولان عنوان کرد و افزود: در کنار رسانه ها، فعالان فضای مجازی نیز نقشی اثربخشی در تحقق برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری در 28 خرداد دارند که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط بوجود آمده ناشی از کرونا در کشور استفاده از فضای مجازی مورد توجه داوطلبان انتخابات قرار گرفته است از اینرو کنترل و مدیریت این فضا باید مورد توجه مسوولان ذیربط قرار گیرد.

پاکزاد ادامه داد: عملکرد رسانه های این شهرستان در راستای رسالت خطیر خبری به ویژه در انتخابات های گذشته و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و توجه دادن مردم به آن قابل قبول بوده و امیدواریم در انتخابات آتی نیز این امر تکرار شود.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضای کمیته اطلاع رسانی انتخابات به بیان نظرات خود پیرامون نقش رسانه های در امر انتخابات آتی پرداختند.