نشست مطبوعاتی فرماندار مهاباد با خبرنگاران

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز دومین نشست مطبوعاتی دکتر خدرلو فرماندار مهاباد با اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت دهه مبارک فجر در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

عارف خدرلو در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران رسانه های مختلف این شهرستان  اظهار داشت: یکی از مهمترین و بزرگترین طرح های اقتصادی آذربایجان غربی که در این مدت در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده، مجتمع بزرگ پتروشیمی مهاباد بوده که با هزینه 13 هزار میلیارد ریالی فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی یکی دیگر از مهمترین طرح های خدماتی در این شهرستان را گازرسانی به مناطق روستایی عنوان کرد و افزود: در حالی که در آغاز کار دولت تدبیر و امید تنها هشت روستای این شهرستان از نعمت گاز برخوردار بود این تعداد تا آخر امسال به 60 روستا خواهد رسید.

فرماندار ویژه مهاباد هزینه گازرسانی به این تعداد روستا را سه هزار و 600 میلیارد ریال اعلام کرد.

خدرلو اضافه کرد: علاوه بر این 90 درصد از روستاهای شهرستان مهاباد از پوشش اینترنت برخوردار است که این امر باعث شده تا این شهرستان جزو شهرستان های با پوشش بالای اینترنت در کشور قرار بگیرد.

وی آغاز آبرسانی به 141 روستای این شهرستان از محل آب ذخیره شده در پشت سد مهاباد را از دیگر اقدامات مهم این دولت در حوزه توسعه روستایی دانست و افزود: از این تعداد عملیات آبرسانی به 10 روستا در دهه مبارک فجر در این شهرستان آغاز خواهد شد.

وی احداث تصفیه خانه جدید مهاباد با 360 میلیارد ریال هزینه به عنوان یکی از مجهزترین تصفه خانه های کشور را از دیگر طرح های خدماتی دولت در این شهرستان عنوان کرد و گفت: این تصفیه‌خانه با ظرفیت برداشت 750 لیتر آب در ثانیه قادر است تا افق سال 1418 برای بیش از 246 هزار نفر جمعیت شهری مهاباد آب شرب سالم و بهداشتی تامین کند.

خدرلو احدث و آسفالت 90 کیلومتر راه روستایی و بین شهری با با هزار و 40 میلیارد ریال، اجرای طرح های قابل توجه در حوزه عمران شهری، تجهیز 2 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به آبیاری تحت فشار، سرمایه گذازی هزار و 100 میلیارد ریالی بخش خصوصی در زمینه های مختلف ، آغاز عملیات احداث بیمارستان 351 تختخوابی در بیمارستان 96 تختخوابی تامین اجتماعی، اتصال مهاباد به بزرگراه ارومیه تا پایان امسال، اجرای موفقیت امیز طرح تحول سلامت و احداث کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی و صدها طرح عمرانی، زیربنایی و خدماتی را از دیگر اقدامات دولت در این مدت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه پیش بینی شده است 90 درصد طرح های نیمه تمام تا پیش از پایان دولت به بهره برداری برسد، اضافه کرد: بروز تحریم ها از یک سو و از سویی دیگر شیوع ویروس کرونا آنچنان که باید و شاید نگذاشت تا خدمات بی شمار دولت در عرصه های مختلف دیده شود.

فرماندار ویژه مهاباد با قدردانی از تلاش نماینده مهاباد در مجلس برای پیگیری طرح های مختلف این شهرستان افزود: در دهه مبارک فجر امسال نیز 49 طرح مختلف با 2 هزار و 110 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید که شاخص‌ترین آن بهره‌برداری از 14  کیلومتر از کریدور شمال - جنوب در حوزه این شهرستان و در محور مهاباد- ارومیه است که برای احداث آن در مجموع 900 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد: بهره‌برداری از طرح آبرسانی به 10 روستای این شهرستان، چند طرح گازرسانی، مدرسه و سالن ورزشی روستایی، طرح‌های کشاورزی و آبیاری قطره‌ای و سامانه‌های نوین آبیاری، مجتمع گلخانه‌ای و طرح‌های مخابراتی و راه روستایی از جمله این طرح‌ها است.