فرماندار مهاباد: نقش رسانه در شکل‌دهی به افکارعمومی تعیین‌کننده است

فرماندار مهاباد: نقش رسانه در شکل‌دهی به افکارعمومی تعیین‌کننده است
فرماندار مهاباد گفت: رسانه‌ها در شکل‌دهی و هدایت افکار عمومی نقش اساسی دارد و اصحاب رسانه باید در راستای آگاهی‌بخشی درست و منطقی جامعه قدم بردارند.

 

ایرج شجاعی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه مهاباد افزود: رسانه‌ها حلقه ارتباط بین مردم و مسئولان هستند و به خوبی می‌توانند مطالبه‌های مردمی را به مسوولان منتقل کنند.

وی با بیان اینکه فرهنگ نقدپذیری در جامعه ما رو به بهبود است، ادامه داد: مسوولان باید رسانه‌ها را از خودشان بدانند و ظرفیت انتقادپذیری خویش را افزایش دهند.

شجاعی اضافه کرد: رسانه‌ها به منظور انعکاس مثبت و منفی فعالیت‌های مدیران در راستای پیشبرد اهداف نظام ضمن نقد منصفانه، وظیفه خطیری برعهده دارند و مدیران نیز باید در مقابل انتقادهای رسانه‌ای ظرفیت بالا داشته و پاسخگو باشند.

فرماندار مهاباد با بیان اینکه دوره پنهان‌کاری به سرآمده و شفاف‌سازی در دستور کار امور دولت قرار دارد، اظهار داشت: قدرت رسانه انکارناپذیر است و مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری باید از این قدرت در راه توسعه کشور و منطقه استفاده کنند.

وی همچنین انتخابات را به عنوان رخدادی بزرگ و تاثیرگذار در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی کشور دانست و اظهار داشت: رسانه‌ها به عنوان رکن اصلی اطلاع‌رسانی با ورود به عرصه انتخابات و به چالش کشدن موضوعات مختلف زمینه را برای برگزاری یک انتخابات پرشور فراهم کنند.

فرماندار مهاباد تاکید کرد: فعالیت مناسب و شفاف رسانه‌ها موجب تحکیم و مقبولیت بیشتر نظام در جامعه می‌شود و ارتباط پایدار با این قشر عملکرد مسوولان را ارتقا می‌دهد.

وی همچنین تاکید کرد: رعایت قانون و اصل بی‌طرفی و پرهیز از هرگونه دخالت در امر انتخابات به نفع یا زیان داوطلبان مهمترین انتظار از مسوولان برگزاری انتخابات ۹۸ است.

شجاعی در خصوص برنامه‌های دهه مبارکه فجر امسال مهاباد نیز عنوان کرد: ۵۱ طرح در زمینه‌های مختلف عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۶۱۰ میلیارد ریال در مهاباد بهره‌برداری و کلنگ زنی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش ۹۰ درصد طرح‌های مورد نظر به بهره برداری خواهد رسید، عنوان کرد: ۴۹ طرح با ۵۷۰ میلیارد ریال هزینه و ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۵۰ نفر در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

شجاعی یادآور شد: ۲ طرح دیگر نیز به همین مناسبت با مجموع ۵۰ میلیارد ریال کلنگ‌زنی خواهد شد که شامل احداث خط ۲۰ کیلووات هوایی در روستای «قزلقوپی»  با هفت میلیارد ریال اعتبار و گازرسانی به ۲۵ واحد صنعتی با ۲۵ هزار و ۲۰۸ متر لوله‌گذاری و چهار میلیارد ریال اعتبار است.

شهرستان مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی، یکی از شهرستان های مهم و رسانه‌ای استان به شمار می‌رود که دارای اداره کل صدا و سیما و دفتر نمایندگی خبرگزاری ایرنا است.