۸۶ درصد درآمد موقوفات و بقاع متبرکه استان آذربایجانغربی در سالجاری محقق شده است

تحقق ۸۶ درصدی درآمد موقوفات آذربایجانغربی

تحقق ۸۶ درصدی درآمد موقوفات آذربایجانغربی

به گزارش  روابط عمومی  مهاباد؛ مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجانغربی گفت: در این زمینه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوی رتبه نخست  و اداره های اوقاف و امور خیریه شهرستانهای ارومیه و مهاباد به ترتیب رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.

حجت‌الاسلام ناصر جوانبخت، با اشاره به اینکه اولویت اصلی سازمان اوقاف، حفظ موقوفات و اجرای دقیق نیات واقفان است، افزود: اداره های اجرایی باید در نخستین فرصت برای شناسایی افراد واجد شرایط به عنوان امین یا هیئت امناء موقوفات، و نسبت به بکارگیری آنان در موقوفات و رقبات وقفی بر اساس دستورالعمل ارسالی از سوی سازمان اقدام کنند.

حجت‌الاسلام جوانبخت،  با بیان اینکه بهره‌ وری اقتصادی از موقوفات، مورد توجه سازمان اوقاف و امور خیریه قرار گرفته تا از آنها به نحو مناسب استفاده شود، افزود: به همین منظور از سال ۹۰ به بعد معاون بهره‌ وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف در این سازمان ایجاد شد.

وی، با اشاره به انجام سرمایه‌گذاری مشترک در برخی موقوفات استان عنوان کرد: در جلسه کمسیون سرمایه‌گذاری نیز پروژه‌ های سرمایه گذاری موقوفات مشترک المنافع شاهزاده خانم ارومیه، سید نظام مهاباد، میرزا ابراهیم و حیاط انبار خوی، حمام بیستون سردشت و موقوفات شهرستان شوط  تصویب شد.

# نظر : 0