فرماندار: 136 میلیارد تومان اعتبار عمرانی به مهاباد اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز پنجشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان افزود: اعتبار اختصاص یافته در قالب طرح‌های مختلف تعریف و برای هریک از ارگان‌های این شهرستان در راستای توسعه و بهبود زیرساخت‌ها تخصیص پیدا می‌کند.

وی ادامه اداد: این اعتبارات در چندین سرفصل از جمله راهداری، تامین آب شرب شهر و روستا، تجهیز و تعمیر ادارات، کشاورزی، فرهنگ و هنر، آموزش و پرورش، مقاوم سازی مسجد جامع و سایر خدمات برای توسعه و عمران مهاباد در نظر گرفته شده است.

فرماندار ویژه مهاباد اضافه کرد: اولویت اختصاص اعتبارات در سال جاری به طرح هایی نیمه تمام و با پیشرفت فیزیکی بالا است تا بتوان آنها را تکمیل و به بهره برداری رساند.

قادری با بیان اینکه اعتبار اختصاص یافته تنها مربوط به منابع تملک دارایی است، گفت: بودجه‌های ویژه دیگری نیز شامل اعتبارات توزیع نشده، اعتبارات ملی و همچنین منابع مالی در نظر گرفته شده در جریان سفر استاندار به این شهرستان اختصاص خواهد یافت.

وی تاکید کرد: با توجه به محدود بودن منابع مالی، دستگاه های اجرایی باید نیازها و پروژه‌های اجرایی خود را بر اساس اولویت و اهمیت تعریف کنند.

فرماندار ویژه مهاباد در ادامه ضمن انتقاد از الزامات تعیین شده در تخصیص اعتبارات گفت: تفویض اختیارات به کمتیه برنامه ریزی شهرستان برای اولیت بندی و اثر بخشی بیشتر اعتبارات ضروری است که طی مکاتبه این مهم به مدیران ارشد اطلاع داده می شود.

دبیر کمیته توسعه و برنامه ریزی آذربایجان غربی هم در این جلسه بیان کرد: ملاک‌ توزیع اعتبارات تملک دارای در شورای برنامه‌ریزی توسعه آذربایجان‌غربی بر اساس سهم جمعیتی و شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر شهرستان در نظر گرفته شده است.

اصغرزاده کل اعتبار تملک دارایی استان را 2 هزار و 754 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: سال گذشته از مجموع یک هزار و 380 میلیارد تومان سهم استان بیش از 100 میلیارد تومان به مهاباد اختصاص یافته بود.

در ادامه مسوولان هر یک از ارگان‌های دولتی در مورد مشکلات مالی و کمبودهای اعتباری خود برای تکمیل طرح‌های خود گزارشی ارایه کردند.

مهاباد با 250 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد