کالاهای اساسی ویژه شب عید در مهاباد تأمین شد.

تأمین کالاهای اساسی ویژه شب عید در مهاباد

تأمین کالاهای اساسی ویژه شب عید در مهاباد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان مهاباد در جلسه کارگروه تنظیم بازار این شهرستان گفت: کالاهای اساسی و مورد نیاز شب عید شهروندان با همکاری دستگاههای مرتبط تأمین و به حد کافی ذخیره‎ سازی شده است.

 

خشایارصنعتی افزود: با تلاش نهادهای مربوطه کالاهای اساسی برای تأمین مایحتاج شب عید شهروندان به اندازه کافی ذخیره شده است تا هیچ مشکلی برای مردم روی ندهد.

صنعتی گفت: ظرفیتها و کمبودهای موجود در بازار شهرستان به صورت دقیق توسط ستاد تنظیم بازار بررسی شده و در راستای درخواست کالاهای مورد نیاز قبل از رسیدن عید اقدامات لازم انجام خواهد گرفت.

صنعتی، همچنین با اشاره به نزدیک شده ایام تعطیلات نورزی از اتحادیه‌هایی خدمات رسان خواست تا با همکاری اتاق اصناف میزان ساعت کاری خود را در طول تعطیلات افزایش دهند.

امینی، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت مهاباد هم گفت: از آغاز امسال تاکنون 17 هزارمورد بازررسی در بخشهای مختلف از جمله فروش مرغ زنده انجام گرفته و تاکنون هم 28 تن مواد فاسد امحاء شده است.

نوری،رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان مهاباد هم در این نشست گفت:درصورت شناسایی و مشاهده  فروش مرغ زنده با متخلفان برخورد قانونی می شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد هم در این جلسه گفت: با هدف کنترل قیمت و موارد بهداشتی طرح تشدید نظارت بر بازار ویژه شب عید از اول اسفندماه شروع می شود و تا ۱۵ فروردین سال آینده  ادامه خواهد داشت.

محمد جهین افزود: قبل از فرا رسیدن این طرح، نرخ قیمت‌های مصوب شده برای صنف‌هایی که در ایام عید بیشترین مراجعه کننده را دارند در اختیار اتحادیه ها قرار می‌گیرد و بازرسان این اداره براساس آخرین قیمت توافق شده نظارتها ی ویژه عید را کنترل می کنند.

جهین تاکید کرد: همچنین شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با هرگونه تخلف و گرانفروشی با شماره ۱۲۴ تماس بگیرند و تخلف ها را گزارش دهند.

آسو کبودی، کارشناس شبکه دامپزشکی مهاباد هم در این جلسه گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری و حفظ زیبایی شهر قبل از تعطیلات مراکز توزیع مرغ زنده با همکاری شهرداری، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی جمع آوری خواهد شد.

# نظر : 0