نهمین پایگاه فوریت های پزشکی مهاباد به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امید صادق امیری روز شنبه در آیین افتتاح این پایگاه شهری افزود: این پایگاه به عنوان چهارمین پایگاه شهری و نهمین پایگاه شهرستان در منطقه شرق این شهر با مشارکت سپاه شهدا و با توجه به نیاز شهرستان به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: با افتتاح این پایگاه جمعیت بالغ بر 60 هزار نفر این منطقه از نعمت فوریت های پزشکی و مراقبت های اوژانسی بهره مند خواهند شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اضافه کرد: این پایگاه جزو مرکز فوریت های پزشکی مجهز شهرستان است که دارای یک آمبولانس و 9 نفر پرسنل است بالغ بر یک میلیارد تومان برای فعال شدن آن هزینه شده است.

صادق امیری اظهار داشت: هدف از ایجاد پایگاه اورژانس شهری، کمک به مصدومان حوادث مختلف و انتقال سریع آنان به مراکز درمانی در کمترین زمان ممکن است.

وی بیان کرد: مهاباد دارای چهار پایگاه شهری که با توجه به اینکه پایگاه های 2 و سه شهری در کنار هم هستند، نسبت به انتقال و توزیع مناسب خدمات اقدام خواهد شد.

مهاباد با 260 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای یک بیمارستان، 67 خانه بهداشت روستایی، 18مرکز سلامت روستایی و شهری، 11 پایگاه سلامت و بیش از 200 مطب خصوصی دارای پروانه فعالیت است.