مدیرکل ورزش و جوانان استخدام در اداره ورزش و جوانان و تدوین برنامه خاص برای ارتقای ورزش مهاباد

مدیرکل ورزش و جوانان  استخدام در اداره ورزش و جوانان و تدوین برنامه خاص برای ارتقای ورزش مهاباد
، نهمین جلسه ستاد امور جوانان شهرستان مهاباد با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی در مهاباد برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی اظهار کرد: مسئولان باید پاسخگوی مطالبات شهروندان باشند و از نخبگان و افراد قدرتمند و دارای جایگاه بالای مردمی برای فرهنگ سازی و ایجاد ارزشها استفاده شود.

وی افزود: امروزه اعتیاد نه تنها شهروندان بلکه ورزشکاران جامعه را هم تهدید میکند.

چمن گلی در خصوص افزایش سرانهها در شهرستان مهاباد اظهار کرد: برنامههای خاصی برای مهاباد با توجه به وجود استعدادهای درخشان و کسب چندین مدال در رشتههای مختلف ورزشی تدوین شده و امسال نیز تحول بزرگی در افزایش سرانهها و فضاهای فیزیکی ورزشی در این شهرستان صورت میگیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی اضافه کرد: در دهه فجر امسال در بخش عمران ورزشی، سالن خانه جوانان، سالن تیراندازی، استادیوم آزادی مهاباد، استادیوم ورزشی شهر گوک تپه، سالن ورزشی خلیفان افتتاح و به بهره برداری میرسد. در مجموع سال 97  و 98 تحولات بزرگی در ورزش شهرستان انجام میگیرد. در صورت آمادگی هیئتهای ورزشی زمینه برگزاری رویدادهای بزرگ ورزشی در مهاباد نیز فراهم میشود.

وی در ادامه از سهمیه استخدامی اداره ورزش و جوانان در آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی سال ۹۷ خبر داد و گفت: عدالت در انتخاب افراد از نظر توانمندی قطعا برقرار خواهد شد.

وی اضافه کرد در حوزه جوانان نیز سهمیه استخدام این اداره با توجه به حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی در دستور کار قرار دارد و واجدان شرایط و علاقمندان میتوانند به سایت اداره کل ورزش و جوانان برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنند.

رییس پلیس فتای شهرستان مهاباد نیز در ادامه آسیبهای اجتماعی ناشی از شبکههای اجتماعی را از عمدهترین تهدیدات برای جوانان اعلام کرد و گفت: متأسفانه 33 درصد از طلاقهای کشور مربوط به فضای مجازی است. طلاق مجازی و تبلیغ برای مواد اعتیاد آور و روان گردان نیز از دیگر عوامل تهدید کننده جوانان است.

سروان آقاییان افزود: در 10 ماهه سالجاری تعداد پروندههای مربوط به جرایم اینترنتی در شهرستان 10 درصد افزایش یافته است و بیشترین پروندههای این جرایم مربوط به برداشت اینترنتی و مزاحمتهای اینترنتی بوده است.

وی در پایان گفت: پلیس فتای شهرستان مهاباد آمادگی دارد برای کاهش آسیبهای اجتماعی و تشکسب ستاد امور جوانان در بخش سایبری با تمامی ادارات و سازمانها همکاری نماید.

در ادامه سلیمان محمدیان مسئول امور فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری بیش از 50 برنامه فرهنگی در سالجاری در شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: اکران فیلم، دورههای آموزشی و تخصصی برای جوانان، رونمایی از کتاب و آثار هنری، اجرای برنامهها و جشنوارههای موسیقی و هنری و... از برنامههای این اداره برای جوانان بوده است.

در ادامه اعضای ستاد امور جوانان مسال و مشکلات جوانان را در شهرستان مورد بحث و بررسی قرار دادند و در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی راهکارهای خود را ارائه دادند.