سایت پسماند نخاله‌های ساختمانی در مهاباد احداث می‌شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، سلیمان پاکزاد روز سه شنبه در جلسه پسماند شهرستان مهاباد افزود: دپوی نخاله های ساختمانی در ورودی های شهر و پراکندگی آن در برخی از مناطق، سیمای شهر را نازیبا کرده و براین اساس مکان یابی برای احداث یک سایت ویژه این مواد در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: هم اکنون تنها سایت مجاز دپوی نخاله های ساختمانی در منطقه سیدآباد بوده و دور ریختن و تردد هرگونه ضایعات ساختمانی با همکاری نیروی انتظانی پیگیری خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد گفت: تمکیل زیرساخت های سایت مشترک مهاباد و میاندوآب هم برای مدیریت شیرابه و همچنین فنس کشی اطراف آن توسط شهرداری ها این 2 شهرستان در حال انجام است و انتظار داریم تا پایان نسبت به راه اندازی کامل آن اقدام شود.

پاکزاد بیان کرد: هم اکنون واگذاری زمین سایت پسماند مشترک مهاباد و میاندوآب با همکاری منابع طبیعی انجام شده و از پاییز سال گذشته زباله های سطح شهر به آن مکان منتقل می شود.

وی اضافه کرد: زیرسازی های لازم از جمله فنس کشی و هدایت شیرآبه هم اکنون در دست اقدام است و زباله های سایر روستا نیز در ازای پرداخت هزینه به آنجا منتقل می شود.

لازم به توضیح است حجم زیادی از نخاله های ساختمانی در ورودی ها و مناطق مختلف شهر مهاباد علاوه بر مشکلات زیست محیطی موجب اعتراض شهروندان نیز شده است.