معاون وزیر آموزش و پرورش مدرسه 10 کلاسه روستایی مهاباد را افتتاح کرد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : آیین بهره‌برداری از این مدرسه 10 کلاسه با حضور "مهرالله رخشانی‌مهر" معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، دکتر خدرلو سرپرست فرمانداری ویژه مهاباد ، جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجان‌غربی و جمعی از مسوولان و خیران مدرسه‌ساز مهاباد و اهالی روستای اگریقاش برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد در حاشیه آیین بهره‌برداری از این مدرسه 10 کلاسه گفت: این واحد آموزشی با زیربنای 563 متر مربع و در محوطه مدرسه شهیدمیرکاظمی اگریقاش به صورت مشارکتی بخش دولتی و خیرین مدرسه‌ساز احداث شده است.

کامبیز شاوله افزود: برای احداث این مدرسه در مجموع 12 میلیارد و 450 میلیون ریال هزینه شده است که سهم بخش دولتی از این مقدار 9  میلیارد و 450 میلیون ریال است که سه میلیارد ریال نیز توسط اهالی روستا و خیرین مدرسه ساز تامین شده است.

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از این مدرسه دانش‌آموزان این روستا از فضای آموزشی مناسب و منطبق با استاندارد برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی ایمن مهاباد هم اکنون 3.9متر مربع است که در رده متوسط استانی قرار دارد افزود: در طی چهار سال گذشته 371 کلاس درس با میانگین ماهانه 7.7باب کلاس در این شهرستان استانداردسازی شده است.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: با افزایش 13 هزار و 500 متر مربع فضای ایمن در این مدت سرانه برخورداری از فضای ایمن به ازای هر دانش‌آموز در سال جاری به میزان 0.32( 32 صدم) در مهاباد افزایش یافته است.

شرکت در آیین بهره‌برداری مدرسه 10 کلاسه روستای اگریقاش و شرکت در جلسه بررسی مسایل و مشکلات نوسازی مدارس مهباد از جمله برنامه‌های "رخشانی‌مهر"  و هیات همراه وی در مهاباد بود.