جشنواره چند قلوها در مهاباد برگزار شد

جشنواره چند قلوها در مهاباد برگزار شد
سومین جشنواره دوقلوها و چندقلوهای مهاباد به مناسبت روز ملی دو قلوها با شرکت بیش از 700 نفر در سالن 2 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی مهاباد برگزار شد.

مسوول انجمن دوقلوها و چندقلوهای مهاباد شامگاه پنجشنبه در حاشیه این جشنواره گفت: در این آیین 400 دوقلو و چندقلو در رده های سنی مختلف به همراه خانواده های خود شرکت کردند.

شهرام ایراندوست هدف از برگزاری این جشنواره را گردهم آوردن دوقلوها و چندقلوها و خانواده های آنان در یک فضای شاد و با نشاط و دیدار آنان با یکدیگر عنوان کرد.

وی اضافه کرد: کوچکترین شرکت کنندگان این جشنواره، دختران دوقلوی 2 ماهه و مسن ترین آنان 2 قلوهای پسر 20 ساله هستند.

ایراندوست با تاکید بر اینکه آشنایی هرچه بیشتر دوقلوها و چندقلوها با یکدیگر موجب تبادل اطلاعات و تجربه می شود، افزود: برگزاری همایش دوقلوها و چندقلوها در یک زمان و مکان مشخص، مطالبه ها و نیازهای آنان را به مسوولان بازگو می کند.

ایراندوست اظهار داشت: شناسایی دوقلوها و چند قلوهای مهاباد و ارایه خدمات مختلف فرهنگی به این افراد از اهداف دیگر این برنامه ها است.

مسوول انجمن دوقلوها و چندقلوهای مهاباد بیان کرد: این انجمن از سال گذشته توانسته برای خانواده های دو قلو و چند قلو خدمات رایگان و تخفیفات ویژه از جمله نیم بها برای ویزیت پزشکان و استفاده رایگان از خدمات ورزشی و اماکن فرهنگی را به این خانواده ها اختصاص دهد.

ایراندوست یادآور شد: این جشنواره به همت امور جوانان اداره ورزش و جوانان، هیات های ورزش های همگانی و شهرداری مهاباد برگزار شد و در این مراسم به دوقلوهای ورزشکار، هنرمند و نخبه لوح یادبود و جوایزی اهدا شد.

در تقویم کشور ما روز 22 اردیبهشت به عنوان روز دوقلوها و چندقلوها نامگذاری شده است.

# نظر : 0