تداوم احداث بیمارستان 350تختخوابی مهاباد با 35درصد پیشرفت فیزیکی

تداوم احداث بیمارستان 350تختخوابی مهاباد با 35درصد پیشرفت فیزیکی

 

 

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری : فرماندار مهاباد گفت: پیشرفت فیزیکی بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی این شهرستان به ۳۵ درصد رسیده است.

ایرج شجاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال برای احداث این بیمارستان هزینه شده، افزود: عملیات احداث بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی مهاباد که به علت بیماری کرونا نزدیک به ۲ ماه متوقف شده بود، از اول اردیبهشت دوباره آغاز شده است.

وی ادامه داد: برای احداث کامل این بیمارستان ۶۰۰ میلیارد ریال و برای تجهیز آن نیز بیش از چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در ردیف بودجه سال جاری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۵ میلیارد ریال برای ساخت طبقه اول آن هزینه شده، اضافه کرد: هم‌اکنون مراحل ساخت طبقه دوم این بیمارستان در دست اجراست.

فرماندار مهاباد ضمن قدردانی از تلاش‌های نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مراحل ساخت بیمارستان، اظهار داشت: با وجود مشکلات شیوع بیماری کرونا، روند ساخت این بیمارستان طبق برنامه بوده و پیش‌بینی می‌شود در موعد مقرر آن که ۱۸ ماه است، تکمیل شود.

شجاعی بیان کرد: پروژه بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی مهاباد در زمینی به مساحت هشت هکتار و زیربنای ۳.۵ هکتار در ۶ طبقه در بلوار خلبان شهید خالد حیدری احداث می‌شود و شامل‌ بخش‌های زایمان، بستری عمومی، درمانگاه و بخش‌های پشتیبانی خواهد بود.

وی در خصوص احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی مهاباد نیز گفت: عملیات احداث این بیمارستان نیز به پیمانکار واگذار شده و محوطه‌سازی آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد جزء هشت بیمارستان تامین اجتماعی کشور بوده که در حال ساخت است، افزود: این بیمارستان نیز با اعتبار ۹۱۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع احداث می‌شود.

شجاعی با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد شهروندان مهابادی زیرپوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این بیمارستان نیمی از جمعیت این شهرستان می‌توانند به طور رایگان از خدمات پزشکی و بهداشتی استفاده کنند.

بیمارستان فعلی مهاباد یکی از بیمارستان‌های قدیمی آذربایجان‌غربی است که هم‌اکنون با چند برابر ظرفیت خود با ۳۰۱ تخت فعال به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارائه می‌کند.

پروژه احداث بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی این شهرستان شهریورماه ۱۳۹۷ با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلنگ زنی شد؛ پروژه احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی این شهرستان دی سال ۱۳۹۶ با حضور رئیس سازمان تأمین اجتماعی کلنگ‌زنی شد.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و دارای یک بیمارستان، ۶۷ خانه بهداشت روستایی، ۱۸ مرکز سلامت روستایی و شهری، ۱۱ پایگاه سلامت و بیش از ۲۰۰ مطب خصوصی دارای پروانه فعالیت است.

# نظر : 0