بازدید فرماندار مهاباد از روستاهای بخش مرکزی و بررسی مشکلات روستاییان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری صبح روز شنبه به همراه نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و بخشدار مرکزی در بخش مرکزی حضور یافت و از روستاهای مختلف از جمله یادآباد سفلی و علیا، عیسی کند، سهولان، اوطمیش، قورغان، قلعه جوغه، کانی کوتر، کلیجه، حاج علی کند و قمطره بازدید و برای رفع برخی از مشکلات تصمیماتی اتخاذ کرد.

امیر قادری فرماندار ویژه مهاباد در حاشیه دیدار از روستاهای بخش مرکزی اظهار کرد: دیدار میدانی و چهره به چهره با مردم به ویژه در مناطق روستایی و از نزدیک آشنا شدن با مشکلات مردم ما را در تصمیم گیری صحیح و بهتر کمک می کند.

وی اضافه کرد: در این بازدیدها ظرفیت و پتانسیل های روستاهای مختلف بررسی و از جوانان و کارآفرین و مستعد که به فکر تولید و اشتغالزایی هستند تسهیلات بانکی از محل تبصره 18 پرداخت خواهد شد.

قادری اضافه کرد: مشکلات تامین آب شرب، طرح هادی روستایی، تامین آرد مازاد، احداث چمن و فضای ورزشی، بهداشت و درمان و زیرساخت های گردشگری از مهم ترین موضوع های مطرح شده بود که برای حل آنها تدابیر لازم اتخاذ گردید.

همچنین در ادامه این دیدار اعضای و شورا و دهیاری به نمایندگی از مردم عمده مشکلات حوزه روستایی خود را با فرماندار مطرح و مقام عالی شهرستان برای رفع آنها دستورات لازم را به مدیران دستگاه های اجرایی صادر کرد.
مهاباد دارای 192 روستا در 2 بخش مرکزی و خلیفان است و بیش از 70 هزار جمعیت روستایی دارد.