به مناسبت دهه مبارکه فجر

101 پروژه عمرانی در مهاباد افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود

101 پروژه عمرانی در مهاباد افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود
فرماندار ویژه مهاباد گفت: 101 پروژه عمرانی، آموزشی، خدمات، صنعتی و تولیدی با سرمایه گذاری یک هزار و 500 هزار میلیارد تومان به مناسبت دهه فجر در این شهرستان افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، حسن عباسی روز چهار شنبه اظهار کرد: از این تعداد، 56 پروژه با 250 میلیارد تومان هزینه در این شهرستان افتتاح می‌شود که 16 پروژه با 80 میلیارد تومان هزینه در بخش شهری و 41 پروژه نیز با 198 میلیارد تومان مربوط به بخش روستایی است.

وی ادامه داد: همچنین طی دهه مبارکه فجر 38 پروژه با 170 میلیارد تومان اعتبار کلنگ زنی خواهد شد که 37 پروژه با 142 میلیارد تومان مربوط به بخش روستایی و سه پروژه با 27 میلیارد تومان نیز مربوط بخش شهری است.

مقام عالی شهرستان با اشاره به پروژه های شاخص اظهار کرد: پروژه کارخانه قند با سرمایه گذاری بالغ بر هزار میلیارد تومان مربوط به بخش خصوص و اشتغالزایی 600 نفر به صورت مستقیم و سه هزار نفر به صورت غیر مستقیم جز پروژه های شاخص این دهه است.

عباسی گفت: همچنین در بخش کشاورزی نیز پروژه های قابل توجهی شامل کارخانه تولید رب و پوره میوه با 23 میلیارد تومان هزینه و اشتغالزایی 40 نفر و 2 سردخانه با 82 میلیارد تومان هزینه و 15 نفر اشتغالزایی به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار ویژه مهاباد اضافه کرد: علاوه بر افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی، امسال چندین برنامه فرهنگی در سطح شهرستان اجرا می‌شود و در این زمینه از ظرفیت اصحاب رسانه نیز برای پخش آیین‌های دهه فجر استفاده خواهد شد.

وی یادآور شد: این برنامه‌ها شامل غبارروبی و گلباران مزار شهدای گمنام دیدار و دلجویی از خانواده شهدا، نواختن زنگ انقلاب، یادواره شهدای انقلاب، جنگ شادی و مسابقات فرهنگی و ورزشی است.

برنامه‌های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از روز چهارشنبه 12 بهمن‌ماه در این شهرستان آغاز می‌شود.

انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در بهمن 1357 به پیروزی رسید و در طول 44 سال گذشته همواره مورد هجمه دشمنان اسلام و استکبار جهانی بوده است.

# نظر : 0