اجرای محدودیت‌های جدید کرونا در مهاباد آغاز شد

اجرای محدودیت‌های جدید کرونا در مهاباد آغاز شد
اجرای محدودیت‌های جدید رفت و آمد و نحوه فعالیت واحدهای صنفی از امروز، شنبه در راستای کنترل شیوع بیماری کرونا در این شهرستان آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : ایرج شجاعی فرماندار ویژه مهاباد گفت: براساس محدودیت‌های جدید کرونا فعالیت تمام واحدهای صنفی به جر گروه شغلی اول در مهاباد با توجه به وضعیت هشدار در این شهرستان به مدت یک هفته دیگر (تا تاریخ 30 آبان‌ماه) تمدید و در این مدت اصناف تا راس ساعت 18 امکان فعالیت خواهند داشت.

وی ادامه داد: در این مدت اصناف گروه شغلی اول نیز به مانند سابق برای تامین مایحتاج روزانه مردم فعال خواهند بود.

فرماندار ویژه مهاباد اضافه کرد: در راستای اعمال تصمیمات ستاد مقابله با کرونا اعمال محدودیت‌های ترافیکی در سطح شهر پس از یک ماه لغو و موانع موجود برای سهولت در ترافیک شهر برداشته خواهد شد.

شجاعی همچنین اظهار داشت: در این مدت با واحدهایی که برخلاف دستورالعمل‌های تعیین شده رفتار کنند مطابق قانون برخورد خواهد شد و اعمال محدودیت در اماکن تجاری و پاساژهایی نیز که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کوتاهی کنند اعمال محدودیت در مورد آنها نیز دوباره اجرایی می‌شود.

وی در خصوص نهادهای دولتی نیز بیان کرد: کاهش ساعت کاری اداره‌ها، بانک‌ها و دورکاری کارکنان در سطح شهرستان برای کاهش تجمع در پی تشدید وضعیت بیماری به مدت یک هفته دیگر تمدید شده است.

شجاعی اضافه کرد: همچنین در هفته پیش‌رو مسوولان ادارات در جهت دورکاری گروه‌های آسیب‌پذیر شامل مادران باردار، مادران دارای فرزند خردسال، افراد مسن و سالخورده، افراد دارای بیماری زمینه‌ای، افراد دارای علائم برای عدم حضور در محل کار همکاری لازم را داشته باشند.

بیماری کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شد و 17 اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد. 

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون چهار هزار و 300 نفر در مهاباد به این بیماری مبتلا شده‌ و بیش از  180 نفر در این شهرستان بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند. 

هم‌اکنون ظرفیت بخش آی سی یو بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد هم تکمیل شده است. 

# نظر : 0