اختصاص سومین محموله اقلام بهداشتی مقابله با کرونا در مهاباد

اختصاص سومین محموله اقلام بهداشتی مقابله با کرونا در مهاباد
سومین محموله اقلام بهداشتی مقابله با کرونا برای استفاده کادر درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد به این شهرستان اختصاص یافت.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : سومین محموله اقلام بهداشتی مقابله با کرونا برای استفاده کادر درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد به این شهرستان اختصاص یافت.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محموله بهداشتی شامل اقلام مورد نیاز بخش کادر درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد با رایزنی با وزیر بهداشت و درمان در راستای رفع بخشی از کمبودها تامین شده است.

جلال محمودزاده ادامه داد: این محموله شامل 2 هزار ماسک ان 95 ، چهار هزار ماسک جراحی، 300 گان یکبار مصرف، 60 لیتر محلول ضدغفونی کننده، و 40 بسته دستکش 100 تایی است.

وی اضافه کرد: تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز کادر درمانی با توجه به وضعیت هشدار مقابله با کرونا در مهاباد در اولویت قرار گرفته و نیاز است مسوولان ارشد کشوری نهایت همکاری را برای تامین این اقلام با دانشگاه علوم پزشکی استان داشته باشند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قبل از این نیز 2 محموله شامل 24 عدد تب‌سنج دیجیتالی، پنج هزار ماسک مخصوص، 500 هزار ماسک معمولی، 140 عدد گان حفاظتی، 140 شیلد محافظ صورت، پنج هزار دستکش لاتکس، 140 عدد دستکش مخصوص دفن متوفی، 2 هزار لیتر مایع جهت ضدعفونی کننده و 140 عدد عینک محافظ با موافقت وزیر بهداشت برای این شهرستان اخذ شده بود.

محمودزاده تاکید کرد: عبور از مقطع کنونی مستلزم همکاری و همراهی همه بخش‌ها و مردم با یکدیگر است تا بتوانیم با کمترین دغدغه از این شرایط عبور کنیم.

آمار مبتلایان به بیماری کرونا در مهاباد طی 2 ماه گذشته با افزایش قابل توجهی همراه بوده که باعث خستگی کادر درمانی و پرسنل بخش کرونا در سطح شهرستان شده است. 

# نظر : 0