جدا بودن صف مردم از خشونت طلبان

فرماندار شهرستان مهاباد؛

فرماندار شهرستان مهاباد؛
مردم شهرستان مهاباد درحمایت از اقتدار و امنیت کشور امروز راهپیمایی و در میدان جمهوری اسلامی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در جمع راهپیمایان این شهرستان سطح فرهنگ مردم مهاباد در مواجه با بحرانها و اتفاقات اخیر را ستودنی اعلام کرد و گفت: براساس قانون اساسی کشور حق اعتراض برای همه آحاد مردم محفوظ است اما به خشونت کشیدن اعتراضات و مطالبات مردمی، تنها مردم را متضرر می‌کند.

ایرج شجاعی، با بیان اینکه آتش زدن اموال عمومی و بروز خشونت در این شهرستان جایی ندارد، افزود: فرهنگ والای مردم این شهرستان در اتفاقات اخیر ستودنی است، چرا که مردم این شهرستان نشان دادند مطالبات خود را بصورت کاملاً مدنی و بدور از خشونت درخواست می‌کنند.

شجاعی تصریح کرد: مردم در تمام پدیده‌ های اجتماعی و اقتصادی کشور حق اظهار نظر و حتی اعتراض دارند و مسئولان نیز ناراحتی و دغدغه‌های شهروندان را احساس می‌کنند اما صف مردم معترض با آشوبگران و کسانیکه به اموال عمومی و دستگاهها ضرر می‌رسانند جداست.

وی، در ادامه هدف از راهپیمایی امروز مردم مهاباد را جدا کردن صف مردم از خشونت طلبان اعلام کرد و گفت: شهروندان مهابادی نشان داده‌اند که درخواست‌ ها و مطالبات به حق خود را در فضایی آرام و بدور از خشونت اعلام می‌کنند.

فرماندار شهرستان مهاباد اضافه کرد: رفتار اجتماعی شهروندان مهابادی که نشأت گرفته از فرهنگ مردم آن است، این را ثابت کرده که علیرغم اعتراض و یا مطالبه، خشونت را نمی‌پذیرند.

# نظر : 0