کاهش ذخیره خون در اداره انتقال خون مهاباد

کاهش ذخیره خون در اداره انتقال خون مهاباد
ذخیره خون در اداره انتقال خون شهرستان مهاباد کاهش یافت.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : رئیس اداره انتقال خون شهرستان مهاباد با اشاره به کمبود فرآورده‌های خونی در این اداره از مردم این شهرستان خواست تا برای اهدای فوری خون در همه گرو‌هها به این اداره مراجعه کنند.

داوود نصرارکن افزود: ذخایر بانک خون این اداره با توجه به شیوع بیماری کرونا، شروع فصل سرما و کمتر شدن آمار مراجعه‌کنندگان با کاهش قابل ملاحظه‌ای روبه رو شده و نیاز است شهروندان با هر گروه خونی به اداره انتقال خون مراجعه و با اهدای خون خود به یاری نیازمندان بشتابند.

نصرارکن، با اشاره به اینکه این اداره تأمین‌کننده نیاز خونی جنوب آذربایجانغربی است، گفت: در صورت تداوم کاهش اهدای خون از سوی شهروندان جان بیماران پیوندی، تالاسمی، سرطانی،آسیب دیدگان تصادفات، بیماران هموفیلی و مادران باردار وبسیاری دیگر از بیماران که به خون و مشتقات آن نیازمندند، به خطر می‌افتد.

وی تأکید کرد: اهداکنندگان خون در تمام روزهای هفته به جز تعطیلات رسمی از ساعت 7:45صبح تا 13:30 می‌توانند با مراجعه به این اداره برای اهدای خون اقدام کنند.

رئیس اداره انتقال خون شهرستان مهاباد، با اشاره به ترس شهروندان از گرفتار شدن احتمالی به بیماری کرونا با حضور در این اداره گفت: تمام وسایل و تجهیزات اهدای خون، محیط و شرایط خون‌گیری انتقال خون استرلیزه، بهداشتی و یکبار مصرف است و هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی، با بیان اینکه کرونا ویروس از طریق خون منتقل نمی‌شود، افزود: افراد قبل از خون گیری معاینه می‌شوند و اگر احتمال بسیار کم دارای علائم ابتلا به کرونا حتی به صورت خفیف باشند از آنها خون‌گیری انجام نمی ‌شود.

نصرارکن اضافه کرد: نیمه نخست امسال چهارهزار و 371 نفر در این شهرستان با مراجعه به این اداره، بخشی از خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کرده‌اند.

# نظر : 0