بیش از 120 هزار مهابادی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

بیش از 120 هزار مهابادی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.
بیش از 120 هزار مهابادی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  مهاباد، رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان مهاباد گفت: در این شهرستان 140 هزار و 180 نفر زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که 121 هزار نفر آنها با عضویت در دو صندوق روستائیان و همگانی بدون پرداخت حق بیمه، تحت پوشش هستند.

رسولی افزود: از این تعداد، 70 هزار نفر عضو صندوق روستائیان و 51 هزار نفر نیز عضو صندوق بیمه همگانی هستند که تنها هزینه صدور و یا تعویض دفترچه از آنها دریافت می شود.

رسولی گفت: بیمه شدگان سلامت زیرپوشش پنج صندوق بیمه سلامت شامل روستائیان، همگانی، کارمندان، ایرانیان و سایر اقشار قرار دارند.

وی تصریح کرد: در این شهرستان همچنین 320 نفر تحت عنوان بیماران خاص زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که تمام هزینه های درمانی را به صورت رایگان دریافت می کنند.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان مهاباد افزود: به طور میانگین ماهانه بیش از 35 میلیارد ریال از محل اعتبارات بیمه سلامت برای تأمین هزینه های خدمات اورژانسی، بستری و تأمین داروی بیماران در مهاباد پرداخت می شود که هزینه سالانه آن در حدود 420 میلیارد ریال است.

رسولی، با اشاره به همکاری بیمه سلامت با تمام داروخانه های مهاباد گفت: بیمه سلامت با 28 واحد داروخانه این شهرستان در تأمین داروی مورد نیاز بیمه شدگان همکاری دارد و دارندگان بیمه سلامت می توانند در درمانگاههای خاتم الانبیا، خودکفایی و مهر با تعرفه دولتی خدمات پزشکی دریافت کنند.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان مهاباد با بیان اینکه ماهانه بیش از پنج هزار و 500 مورد خدمات ثبت نام، تمدید و تعویض دفترچه بیمه سلامت به شهروندان مهابادی ارائه می شود، اضافه کرد: سه دفترپیشخوان سلامت درسطح شهر کارخدمات ثبت نام، تعویض و صدور دفترچه بیمه سلامت بر عهده دارند.