جلسه انتخاب هیئت مدیره اجرایی سایت مشترک پسماند شهرهای مهاباد و میاندوآب

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : قبل از ظهر امروز ، دوشنبه 12 آبانماه 1399 جلسەی انتخاب هئیت مدیرە سایت مشترک پسماند مهاباد و میاندواب با حضور نماینده ویژه استانداری آذربایجان غربی ، مهندس محمد نژاد سرپرست شهرداری مهاباد، مهندس نجفی شهردار میاندوآب و هئیت همراە، نمایندە فرمانداری هر دو شهرستان و سایر مسئولان ذیربط، در سالن جلسات شهرداری مهاباد، برگزار گردید.

کریم محمدنژاد سرپرست شهرداری مهاباد ضمن خوش آمد گویی به تمامی حاضران و تبریک میلاد پیامبراکرم(ص) و هفته وحدت، اظهارداشت:  موضوع پسماند را می توان یک بحران ساکت قلمدار نمود که در صورت عدم کنترل صحیح، می توان آن را یک بحران جدی ، برشمرد. به همین دلیل انتقال سایت پسماند مهاباد از روستای سید آباد این شهر، بصورت جدی ،  رسیدگی و پیگیری خواهد شد.

وی با تاکید بر فرهنگ سازی در خصوص تفکیک پسماند از مبداء، خاطر نشان کرد: تصمیم گیری درباره مدیریت پسماند، به ظرافت های علمی و اجتماعی نیاز دارد و نباید برای مدیریت آن به برنامه های کوتاه مدت روی آورد.

محمد نژاد افزود مطالعات علمی و توجه به ابعاد مختلف برای مکان یابی سایت جدید پسماند مشترک هر دو شهرستان را ضروری دانسته و تصریح کرد: با دقت، حساسیت و برنامه ریزی صحیح برای مکان یابی سایت جدید، می توان جلوی بروز بسیاری از مشکلات را در آینده گرفت.

کریم محمد نژاد در پایان سخنان خود گفت : قطعاً مردم در صورت مشاهده تلاش و حسن نیت مسئولان، به آنها اعتماد کرده و در مقابله با سختی ها کنار مسئولان خواهند بود.

در ادامه این جلسه، نجفی شهردار میاندوآب نیز با تاکید بر تامین مطالبات مردم، گفت: در اجرای طرح های عمرانی و مکان یابی سایت جدید پسماند باید به ابعاد فرهنگی و اجتماعی منطقه نیز توجه شود.

همچنین شهردار میاندوآب برنامه ریزی بلند مدت برای مدیریت پسماند را ضروری دانسته و افزود: مکان یابی سایت جدید پسماند مهاباد و میاندواب با بررسی تمام ابعاد فرهنگی و اجتماعی انجام خواهد شد.

در پایان هر کدام از حاضرین در جلسه دیدگاههای خود را بیان کردند و در آخر آقایان سلیمان پاکزاد بخشدار مرکزی و آینی به عنوان رییس و نائب رییس هئیت اجرایی بە مدت یکسال تعیین و منصوب گردیدند.