۱۱۹ خانواده زندانی زیر پوشش کمیته امداد مهاباد هستند

۱۱۹ خانواده زندانی زیر پوشش کمیته امداد مهاباد هستند
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: هم اکنون ۱۱۹ خانواده زندانی جرایم غیر عمد تحت پوشش ای نهاد قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  حسین خضری افزود: این خانواده ها زیر پوشش انجمن حمایت از زندانیان کمیته امداد قرار دارند و انواع خدمات رفاهی، آموزشی و مشاوره ای دریافت می کنند.

وی  ادامه داد: نگهداشت خانواده‌های زندانیان جرایم غیرعمد با هدف پیشگیری از آسیب‌های احتمالی وارده به آنان و کمک به بهبود وضع معیشتی و ارایه خدمات مددکاری به خانواده زندانیان انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: خانواده زندانیان از کمیته امداد خدماتی مانند مستمری، پیگیری امور قضایی و مراحل دادرسی، بیمه اجتماعی و درمانی، وام اشتغال و کارگشایی برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه پرداخت مستمری به خانواده زندانیان به تعداد خانوار بستگی دارد، اضافه کرد: برای خانوار یک نفره ۱۹۳ هزار تومان، ۲ نفره ۳۴۰ هزار تومان، سه نفره ۴۶۰ هزار تومان، چهار نفره ۶۰۱ هزار تومان و پنج نفره به بالا ۶۹۲ هزار تومان مستمری توسط کمیته امداد پرداخت می شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد بیان کرد: باتوجه به وضعیت معیشتی خانواده زندانیان، حمایت از آنان در کاهش جرم و پیشگیری از بزهکاری موثر است و در این خصوص جدیت، تعامل و همکاری بیشتر با نهادهای مسوول دیگر می تواند کمک زیادی به آنان بکند. ​​

خضری در خصوص خدمات در نظر گرفته شده برای سرپرستان این خانوارها نیز گفت: با آزاد شدن آنان پس از گذراندن دوران محکومیت، با اهدای وام و تسهیلات کم بهره زمینه اشتغال این قشر آسیب پذیر فراهم می شود.

پنجم خرداد ماه در تقویم جمهوری اسلامی با عنوان نسیم مهر روز حمایت از خانواده های زندانی نامگذاری شده است.

پنج هزار و ۲۴۰ خانوار مهابادی با ۱۲ هزار نفر زیر چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند که از این تعداد یکهزار و ۵۰ دانش آموز، ۷۳۱ ایتام و محسنین و ۱۱۰ نفر دانشجو هستند.

شهرستان مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.