بارش باران موجب آبگرفتگی معابر در مهاباد شد

بارش باران موجب آبگرفتگی معابر در مهاباد شد

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد :  بارش باران پاییزی که از شب گذشته در مهاباد شروع شده و همچنان ادامه دارد، باعث آبگرفتگی معابر و برخی خیابان‌های این شهر شده و مشکلاتی را برای تردد شهروندان به وجود آورده است.

 بارش باران پاییزی که با رعد و برق و وزش باد نیز همراه است، ضمن طراوت و زیبایی بخشیدن به هوای این شهر موجب خوشحالی شهروندان به ویژه کشاورزان این شهرستان شده است.

با بارش این رحمت الهی نگرانی کشاورزان از تاخیر در بارش باران تاحدودی رفع شده و آنها را به داشتن سالی پرمحصول امیدوار ساخت.

بارش باران همچنین باعث شد مردم مهاباد نخستین روز هفته خود را  با پوشیدن لباس گرم به دلیل کاهش دمای هوا و با به همراه داشتن چتر آغاز کرده و در محل کسب و کار خود حاضر شوند.

رییس اداره هواشناسی مهاباد اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی به آذربایجان‌غربی شرایط بارش باران در منطقه فراهم شده و در شبانه‌روز گذشته 12.4 میلی‌متر بارش در مهاباد ثبت شده که مجموع بارش‌های امسال این شهرستان را به 14 میلی‌متر افزایش داده است.

اردلان محمدپور اضافه کرد: این بارش‌‍‌ها به صورت رگباری و با رعد و برق وزش باد همراه است و این روند طی 2 تا سه روز آینده در منطقه تداوم خواهد داشت که با عبور آن شاهد کاهش چند درجه‌ای دما خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در این مدت حداقل دمای هوای مهاباد به 9 درجه سانتی‌گراد و حداکثر دما نیز به 20 درجه سانتی‌گراد رسید که در مقایسه با روز قبل دمای هوا در این شهرستان سه درجه افزایش پیدا کرده است.

رییس اداره هواشناسی مهاباد با اشاره به اینکه دمای هوا از امروز کاهش پیدا می‌کند، افزود: در شبانه روز گذشته چالدران با حداقل دمای چهار درجه و بوکان با حداکثر دمای 22 درجه سانتی‌گراد به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای آذربایجان‌غربی بودند.

وی با اشاره به میانگین بارش‌های مهاباد در سال آبی گذشته گفت: در این مدت 457.9 میلی متر بارندگی در مهاباد گزارش شده بود که در مقایسه با 655.4 میلی‌متر سال قبل از آن، 30 درصد کاهش و در مقایسه با 412.6 میلی‌متر میانگین بارندگی بلندمدت 11 درصد افزایش داشت.

# نظر : 0