وجود انبار اموال تملیکی در مهاباد ضروری و توجیه پذیر است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز یکشنبه در جلسه مبارزه با قاچاق ارز و کالا مهاباد افزود: راه اندازی انبار اموال تملیکی با توجه به سابقه و خدمات گمرک مهاباد در کنار شعاع عملکرد مفیدی این شهرستان در بین شهرهای اطراف ضروری است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی یک استان طولی از نظر جغرافیایی است، ادامه داد: بعد مسافت، استهلاک، به خطر انداختن امنیت و هدر رفت سرمایه ملی از جمله مواردی است که به علت نبود این انبار در سطح شهرستان به وجود خواهد آمد.

مقام عالی شهرستان با اشاره به موقعیت فعلی اداره گمرک نیز گفت: هفت هکتار از اراضی روبه روی پتروشیمی مهاباد برای انتقال گمرک و زندان مهاباد به خارج از شهر در نظر گرفته شده که در تلاش برای حل مشکلات این انتقال هستیم.

قادری تاکید کرد: مکان یابی انبار اموال تملیکی و همچنین گمرک مهاباد باید به گونه ای باشد که تمام امکانات خدماتی و دسترسی راحت به آن امکان پذیر بوده تا نتیجه بخش و اثرگذار واقع شود.

وی اضافه کرد: همچنین برخورد قاطع با قاچاق کالا و به ویژه افرادی که سلامت مردم را به خطر میاندازند، در دستور کار دستگاه های زیرربط شهرستان قرار دارد.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و گمرک این شهرستان یکی از گمرک‌های 9 گانه استان به شمار می‌رود؛ این استان بیش از 960 کیلومتر مرز مشترک با عراق، ترکیه و نخجوان دارد.