برگزاری جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونا شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ عارف خدرلو فرماندار مهاباد روز جمعه در جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونا، افزود: طی 24 ساعت گذشته 25 نفر به مجموع بستری شدگان بخش کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) اضافه شده و ادامه این روند ظرفیت بیمارستان را طی چند روز آینده تکمیل خواهد کرد.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری کووید-19به طور میانگین هر ماه بیش از 20 نفر در مهاباد جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری ازدست داده اند.

فرماندار ویژه مهاباد گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی فعالیت تمام سالن های ورزشی تعطیل بوده و برگزاری هرگونه مراسم و تجمع در محیط های سربسته تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

خدرلو با بیان اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی به حداقل رسیده است، گفت: طبق بخش نامه هم اکنون فعالیت تمام اصناف بجز مشاغل گروه اول باید تعطیل باشد ولی به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه این سخت گیری اعمال نشده براین اساس از واحدهای صنفی نیز انتظار همکاری و تعامل با ستاد مقابله با کرونا را داریم.

وی اضافه کرد: در صورت مشاهده هر گونه کوتاهی در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی توسط واحدهای صنفی بدون اخطار دستور پلمب و جریمه این واحدها اجرا خواهد شد.

فرماندار مهاباد گفت: استفاده از فضاهای عمومی مانند پارک و شهربازی برای جلوگیری از اذحام ممنوع بوده و سد معبر شهرداری نیز باید نسبت به جمع آوری دستفروشان که عامل انتشار بیماری هستند، اقدام کند.

خدرلو با اشاره به اینکه طرح واکسیناسیون سراسری نیز با قدرت در حال انجام است، افزود: روزانه ظرفیت تزریق سه هزار دز واکسن در مهاباد فراهم شده، انتظار داریم شهروندان با استقبال از آن نهایت استفاده را از این امکانات، داشته باشند.

وی عنوان کرد: تمامی واکسن های موجود شرایط تزرق سراسری را داشته و هر واکسنی که توسط بهداشت و درمان فراهم و موجود باشد بهترین واکسن تلقی خواهد شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد هم در این جلسه گفت: ویژگی نوع جدید ویروس کرونا غیرقابل پیش بینی و دارای سرعت انتقال بیشتری نسبت به نوع های دیگر است.

بهائ الدین حسینی با اشاره به اینکه ظرفیت بیمارستان در حال تکمیل شدن است، گفت: ادامه روند صعودی مراجعه کنندگان و بستری شدگان کرونا کادر درمانی را خسته کرده و امکان ارایه خدمات به تمام افراد سخت شده است.

وی اظهار داشت: روز گذشته بیش از 90 ابتلای جدید در مهاباد ثبت شده که نشان از وضعیت حاد مقابله با کرونا  است.