فرماندار: فضای فرهنگی و هنری مهاباد نیاز به تقویت دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز پنجشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم نامه نویسی لاو (جوان) افزود: حمایت از هنرمندان و فراهم کردن شرایط مناسب و مطلوب جهت برگزاری برنامه های فرهنگی در راستای شاداب سازی جامعه یکی از وظایف مسوولان است که به طور جدی آن را پیگیری می کنیم.

وی ادامه داد: علی رغم دعوت کتبی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای سفر به مهاباد و بررسی مشکلات هنرمندان و فضای فرهنگی شهرستان بعد از گذشت 6 ماه تاکنون این امر محقق نشده است.

فرماندار ویژه مهاباد اظهار داشت: از سهم بودجه شهرستان 30 میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی تنها سالن آمفی تئاتر فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص خواهد یافت.

قادری هنرمند را کانون همگرایی جامعه دانست و گفت: هنر ابزاری بسیار مفید و موثر در درمان بسیاری از اختلالات روحی و روانی و به ویژه آسیب های اجتماعی است و این مهم با همت هنرمندان و اصحاب هنر محقق خواهد شد.

در ادامه این مراسم از هنرمندان و آثار برتر نخستین جشنواره فیلمنامه نویسی لاو با اهدای لوح و تندیس قدردانی شد.

در این جشنواره فیلم نامه «چمدان» از آکو زند کریمی اهل سنندج مقام نخست، «باد ما را خواهد برد» از وحید خدا بنده لو از شهرستان قروه مقام دوم و «سناریو» از هنرمند گلاله ستاوند مقام سوم نخستین جشنواره غبلم نامه نویسی لاو را کسب کردند.

مهاباد با 250 هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای فرهنگی شمالغرب کشور محسوب می شود.