شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار گردید.

شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار گردید.
فرماندار مهاباد: شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار گردید.

 

فرماندار ویژه مهاباد گفت: دشمن قصد بهره‌برداری سیاسی از حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را داشت که با تدبیر مسوولان و هوشیاری مردم نقشه شوم آنها خنثی شد.

ایرج شجاعی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان با تسلیت به خانواده‌ها و بازماندگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: این حادثه هرچند تلخ و دردناک بود و موجب تاثر فراوان مسوولان نظام نیز شد ولی هم‌اکنون در جای خود و با دقت و در مسیر صحیح مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با قدردانی از صبر و شکیبایی خانواده‌ شهدای این حادثه در مهاباد افزود: برخورد آنها در رابطه با این اتفاق بسیار عالی و معقولانه بود و باعث شد تا جلوی هرگونه موج‌سواری و سواستفاده دشمنان گرفته شود.

وی همچنین از حضور گسترده اقشار مختلف مردم این شهرستان در مراسم تشییع و ختم شهدای این حادثه قدردانی کرد و افزود: این حضور مردم دست‌های پلید بیگانه و پشت‌پرده را که قصد ایجاد اختلاف در بین مردم را داشتند با شکست بزرگی مواجه کرد.

شهادت سردار سلیمانی موجب اتحاد بیشتر ملت ایران شد

فرماندار ویژه مهاباد اضافه کرد: شهادت سردار قاسم سلیمانی زمینه‌ساز اتحاد، انسجام و همبستگی هرچه بیشتر ملت ایران شد و به جهانیان نشان داد که تروریست واقعی دولت امریکا است که در یک عملیات بزدلانه سردار سلیمانی را به شهادت رساند.

وی افزود: حضور پرشور و باشکوه ۳۰ میلیون ایرانی در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی نشان‌دهنده وحدت بین ملت ایران بود که تمام معادله‌های کشورهای غربی را به هم ریخت و دشمنان را در توطئه‌های خود ناکام ساخت.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی به عنوان نمونه‌ای ارزشمند و بزرگ برای جوانان، مستضعفان و استکبارستیزان در ایران و جهان که بر سر دفاع از ارزش‌های نظام مقدس اسلامی جان خود را تقدیم کرد باید بخوبی معرفی شود ادامه داد: دشمنان بدانند شهید سلیمانی برای همیشه در اذهان ملت ایران باقی و راه او با عزم و اراده بیشتر با قوت و قدرت ادامه خواهد یافت.

"شجاعی »، پاسخ نیروهای مقتدر سپاه در پی شهادت این سردار بزرگ اسلام به نیروهای آمریکا را دندان‌شکن و کوبنده عنوان کرد و افزود: حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر نیروهای امریکایی به مثابه تذکری به استکبار جهانی بود که بداند ملت ایران هیچ اقدامی علیه امنیت این کشور را بی‌جواب نخواهد گذاشت.  

اهمیت شرکت در انتخابات باید در جامعه تبیین شود

شجاعی با بیان اهمیت برگزاری این دوره از انتخابات در مقایسه با سایر دوره‌ها افزود: اهمیت شرکت در انتخابات با توجه به تبلیغات گسترده منفی معاندان نظام جمهوری اسلامی باید در جامعه تبیین تا زمینه‌ساز حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات پیش‌رو شود.

وی اضافه کرد: تشویق و ترغیب مردم برای شرکت پرشور و حداکثری در انتخابات یکی از مهمترین وظایف مسوولان است بنابراین همه باید بیش‌از پیش در این رابطه تلاش و همت کنند.

وی با تاکید بر بی‌طرفی کامل دست‌اندرکاران امور اجرایی انتخابات ادامه داد: تخلفات انتخاباتی به صورت ویژه رصد می‌شود و یک قاضی نیز برای رسیدگی به این تخلفات در این شهرستان تعیین شده است.

وی از رسانهها نیز خواست تا هرگونه تخلف انتخاباتی را چه از سوی داوطلبان و چه از سوی مسوولان اعلام و تذکر دهند.

حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیانگر پایبندی مردم به نظام است

فرماندار ویژه مهاباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: ملت ایران همواره در صحنه‌های مختلف دفاع از نظام حضور داشته‌اند و حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بیانگر پایبندی مردم به نظام و انقلاب است.

وی با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال در حقیقت بیانگر تاثیرگذار نبودن تحریم‌های ظالمانه دشمنان بر اراده مردم است اظهار داشت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان می‌دهد که با وجود این سختی‌ها، مردم همواره به اصول اصلی انقلاب که همان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است، پایبند هستند.

وی تاکید کرد: ملت انقلابی و بیدار ایران اسلامی با شرکت پرشور در این راهپیمایی به جهانیان نشان خواهند داد که با گذشت بیش از چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی همواره با حضور تاثیرگذار خود در تمامی عرصه‌های صیانت از انقلاب، به آرمان‌های نظام و خون مطهر شهدای والامقام پایبند بوده در دفاع از انقلاب همواره استوار ایستاده‌اند.

حجت الاسلام والمسلیمن حاج آقا آقامحمدی  ریاست تبلیغات اسلامی شهرستان مهاباد نیز در جلسه شورای اداری بیان داشت که انقلاب اسلامی و پیروزی آن در بهمن 57 ، طلیعه ای از آزادی و مردم سالاری دینی بود که رژیم شاهنشاهی را ساقط کردند و مستضعفان و ستمدیدگان با اتحاد و ندای واحد در مقابل ظلم و استبداد ایستادند و پیروز شدند.

وی همچنین بیان داشت که امسال نیز مراسمات و برنامه های پیروزی انقلاب اسلامی در چهل و یکمین سالگرد خود و در این برهه حساس که آمریکا و دشمنان اسلام با رهبری داهیانه حضرت آیت الله خامنه ای و حضور مقتدرانه و پررنگ مردم در صحنه مشتی محکم بر یاوه گویان خواهیم زد ، ایشان به انتخابات پیش رو نیز اشاره نمودند و بر لزوم وحدت و انسجام مردم در انتخابی اصلح و حضور پای صندوق های رای بار دیگر با آرمان های انقلاب و رهبری تجدید بیعت و میثاق  نمودند .

رئیس اداره بهزیستی مهاباد گفت: در حال حاضر 5 هزار و 337 مددجو در این شهرستان تحت پوشش هستند که از این تعداد 3 هزار و 337 نفر به صورت مستمربگیر ثابت درآمده اند که در حوزه های توانبخشی و امور اجتماعی زنان خودسرپرست و بدسرپرست از این سازمان مستمری دریافت می کنند.

یوسفی افزود: در حوزه مشارکت های مردمی ، اشتغال زایی و توانمندی سازی هم  حدود 5 میلیارد ریال خدمات ارائه شده است که در همین حوزه 170 نفر در بخش دریافت تسهیلات اشتغالزایی ثبت شده و 130 نفر تسهیلات خود را دریافت کرده اند .

دراین نشست همچنین ازپرداخت حدودیک میلیارد و500 میلیون ریال تسهیلات برای ساخت بیش از20 واحد مسکونی مددجویی بهزیستی هم خبرداده شد.

در ادامه این مراسم از چند خانواد معظم شهدا با اهدای لوح تجلیل شد.