دیدار جمعی از مسوولان مهاباد با امام جمعه این شهرستان

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد: در این دیدار فرماندار مهاباد ضمن قدردانی از مدیران تلاشگر دولت، از افتتاح ، کلنگ زنی و بهره برداری از 45 طرح در هفته دولت امسال گفت: امسال 108 میلیارد تومان اعتبار برای 37 طرح روستایی و 8 طرح شهری در هفته دولت صرف شد.

شجاعی افزود: از ابتدای دولت دوازدهم ، 1 تریلیون و 400 میلیارد تومان برای اجرای طرح های در شهرستان مهاباد اختصاص یافته که یکی از این طرح های مهم، آبرسانی به 141 روستای شهرستان است که 450 میلیارد تومان هزینه برای آن صرف شده است.

وی اضافه کرد: برای گاز رسانی نیز 250 میلیارد تومان نیز بودجه در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم مهاباد در خانه ملت هم  با اشاره به ارتقای شاخص توسعه شهرستان گفت : درسال های گذشته در مدرسه سازی و تراکم جمعت دانش آموزی در رتبه 17 قرار داشتیم اما در حال حاضر این رتبه به عدد 7 رسیده است .

محمودزاده افزود: در طول امسال و سال آینده ، 240 کلاس درس با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن و سازمان نوسازی مدارس با هزینه بالغ بر 35 میلیارد تومان در مهاباد ساخته خواهد شد.

وی در ادامه گفت: در حوزه راه های اصلی ( کریدور شمال به جنوب کشور ) 76 میلیارد تومان اعتبار برای مسیرهای شهرستان جذب شده است ، همچنین در حوزه کشاورزی نیز 600 هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان به سیستم آبرسانی تحت فشار مجهز شده اند.

امام جمعه مهاباد هم ضمن گرامی داشت هفته دولت، تقدیر از تلاش سربازان گمنان امام زمان (عج) در شناسایی مفسدان اقتصادی ، به توصیف امام حسین (ع) از دیدگاه اهل سنت پرداخت و گفت: بسیاری از اندیشمندان و دانشمندان اهل سنت همواره امام حسین (ع) و قیام آن حضرت را نشانه آزادگی و دفاع از حق دانسته اند .

ماموستا عبدالسلام امامی تصریح کرد: امام حسین (ع) با فدا کردن جان خود در تاریخ جاودانه شد ، ایشان شخصیتی بودند که مورد احترام همه ادیان الهی و اقوام عرب و عجم است ، به امید اینکه تقارن هفته دولت امسال با ایام محرم باعث شود که ما پیروان راستین پیامبر اسلام و اولاد وی باشیم .

غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدا دیگر برنامه آخرین روز هفته دولت امسال بود.