مسوولان مهابادی با خانواده شهدای بمباران هوایی رژیم بعثی عراق دیدار کردند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، خانواده شهید خالد حاج عباسی در روز 23 بهمن سال 1365، 2 فرزند دختر و پسر به نام های امید و آرزو حاج عباسی و همسر خود ملیحه بابایی را بر اثر بمباران هوایی رژیم بعثی عراق در محله میدان استقلال مهاباد از دست داده است.

فرماندار ویژه مهاباد روز یکشنبه 23 بهمن و به همین مناسبت در این دیدار اظهار کرد: رژیم بعثی که قدرت حمله به داخل کشور را نداشت در اقدام ضد انسانی با بمباران هوایی مناطق شهرنشین موجب شهید و جانباز شدن تعدادی زیادی از هموطنان این منطقه شد.

حسن عباسی با بیان اینکه سازمان های حقوق بشر از این جنایت های صدام چشم پوشی کرد، افزود: ظلمی که اسکتبار جهانی بر علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی انجام داده بی سابقه بوده و هرگز فراموش نخواهد شد.

وی بر حمایت و دیدار از خانواده شهیدان این حادثه تاکید کرد و گفت: تمام مدیران و دستگاه های اجرایی موظف به ارایه خدمات ویژه و حمایت از خانواده شهید در راستای ارج نهادن به جانفشانی و خودگذشتگی آنان برای دفاع از خاک کشور هستند.

23 بهمن سال 1365 (36 سال قبل) و بر اثر بمباران هوایی رژیم بعثی عراق، 51 شهروند مهابادی شهید و 16 نفر نیز به درجه جانبازی نایل شدند.

در این روز «2 فروند هواپیمای میگ» عراقی ساعت 11 صبح دیوار صوتی را شکستند و سه نقطه مهم شهر مهاباد شامل «میدان آرد»، «میدان منگور» و «میدان استقلال» را بمباران کردند.