فرماندار مهاباد: بانوان وارد عرصه انتخابات شوند

فرماندار مهاباد: بانوان وارد عرصه انتخابات شوند
فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به اینکه تاکنون هیچ زنی برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی ثبت نام نکرده است گفت: بانوان توانمند برای حضور در مدیریت شهری وارد عرصه انتخابات شوند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ عارف خدرلو دیروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: حضور پرشور بانوان در صحنه رقابت انتخابات شوراهای اسلامی آثار مثبتی برای شهر و روستا به دنبال دارد و می تواند تضمین کننده انتخاب داوطلبان متخصص، توانمند، کارآمد و علاقه‌مند در سامان بخشی مدیریت شهری در هر منطقه باشد.

وی افزود: نهاد مردمی شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظام حقوقی ایران از جایگاه منحصر به فردی برخوردار است و نقش بسزایی در پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هر منطقه دارد از این رو مشارکت بانوان در عرصه تصمیم‌گیری می تواند پویایی این نهاد را دوچندان کند.

فرماندار ویژه مهاباد اضافه کرد: یکی از عرصه ‌های حضور زنان در اجتماع عضویت آنان در شوراهای اسلامی روستا، بخش، شهر، شهرستان و استان است که از یک سو می تواند نشان‌ دهنده اعتماد اقشار مختلف مردم از جمله مردان در سپردن کارهای مدیریتی به زنان باشد و از سوی دیگر موجب حضور موثر زنان که نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می ‏دهند در مراکز تصمیم ‏سازی کلان مدیریت های شهری باشد.

خدرلو افزود: تاکنون 22 داوطلب عضویت در شورای اسلامی شهر ثبت نام کرده اند که از این تعداد 18 داوطلب در شهر مهاباد است که 14  داوطلب با حضور در فرمانداری و چهار نفر هم از طریق اپلیکیشن و دفاترپیشخوان و چهار داوطلب هم در شهر خلیفان ثبت نام خود را تکمیل کرده اند.

وی ادامه داد: در شهر گوگ تپه نیز تاکنون هیچ کاندیدایی ثبت نام نکرده است.

خدرلو اضافه کرد: داوطلبان تا پایان وقت اداری روز سه‌ شنبه 26 اسفند ٩٩ می‌توانند با مراجعه به فرمانداری شهرستان مهاباد روند ثبت نام خود را در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا تکمیل کنند.

# نظر : 0