بهره برداری از سه طرح آبرسانی روستایی دهه فجر در مهاباد

بهره برداری از سه طرح آبرسانی روستایی دهه فجر در مهاباد
بهره برداری از سه طرح آبرسانی روستایی دهه فجر در مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان مهاباد گفت: سه طرح آبرسانی در روستاهای این شهرستان همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با 10 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری خواهد رسید.

کمال نالوسی افزود: با افتتاح این طرحها که در روستاهای قلاچوغه، گنه دار و دریاس اجرا شده است، دو هزار و 612 نفر در قالب 694 خانوار از نعمت آب سالم و آشامیدنی برخوردار می شوند.

نالوسی گفت: در این طرح 4/7 کیلومتر خط انتقال، 5/3 کیلومتر شبکه توزیع و 50 مترمکعب مخزن احداث شده است که در دهه فجر امسال افتتاح و به بهره داری می رسد.

وی تصریح کرد: در دهه فجر همچنین یک پروژه آبرسانی کلنگ زنی می شود که مطالعات آبرسانی به 141 روستا از توابع بخش مرکزی و خلیفان از طریق تصفیه خانه قدیمی مهاباد به اتمام رسیده و عملیات آن در دهه فجر آغاز خواهد شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان مهاباد اضافه کرد: اعتبار اولیه اختصاص یافته به این طرح بالغ بر 70 میلیارد ریال است که هم اکنون پیمانکار آن مشخص شده است.

نالوسی گفت : با توجه به کاهش سطح آبهای زیرزمینی، اتمام این پروژه می تواند پایداری آبرسانی به روستاهای مهاباد را از طریق آب سد به طور کامل رفع کرده و مشکل تأمین آب آشامیدنی و سالم برای روستائیان از بین برود.