تشکیل پرونده تصرف ۲۲ هکتاری اراضی ملی در مهاباد

تشکیل پرونده تصرف ۲۲ هکتاری اراضی ملی در مهاباد
پرونده تصرف و قرق ۲۲ هکتار از اراضی ملی شهرستان مهاباد در مراجع قضایی تشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد گفت: فرد متخلفی در روستای سویناس بخش خلیفان این شهرستان ۲۲ هکتار از اراضی ملی را به صورت غیرقانونی تصرف و قرق کرده بود که با دخالت مأموران یگان حفاظت برای این تصرف پرونده تشکیل شد.

مجید پاتو افزود: این فرد متخلف اجازه بهره‌ برداری از این اراضی ملی را که به صورت مرتع بود، به دامداران منطقه نمی‌داد و همین امر مایه نارضایتی اهالی این روستا شده بود.

پاتو گفت: طبق قانون استفاده از مراتع برای دامداران دارای پروانه چرای دام درمناطق مختلف تعیین شده و کسی مجاز نیست که مراتع واقع شده در این اراضی ملی را به صورت غیرقانونی تصرف و قرق کند.

وی، با اشاره به بازپس‌گیری اراضی ملی ازمتخلفان گفت: امسال هشت فقره پرونده تصرف غیرقانونی اراضی ملی در این شهرستان تشکیل و هفت هکتار اراضی ملی در اجرای تبصره ماده ۵۵ رفع تصرف شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد افزود: امسال همچنین ۱۳ فقره پرونده تخریب اراضی ملی به مساحت ۱۲ هکتار تشکیل و برای بررسی بیشتر و اجرای حکم به مراجع قضایی تحویل شد.

وی، از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تجاوز به حریم مراتع و عرصه ‌های ملی مراتب را به مأموران یگان حفاظت این اداره اطلاع دهند تا در نخستین فرصت اقدام قانونی صورت گیرد و از تخریب‌ این عرصه ‌ها جلوگیری شود.

پارسال درمجموع ۸۳۶ هکتار از اراضی ملی بازپس‌گیری و ۴۳ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی با ۴۷ هکتار مساحت تشکیل شد و متصرفان به پرداخت ۱۰۸ میلیون و ۵۷۰ هزار ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

# نظر : 0