به مناسبت هفته کتاب:

عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی مهاباد آغاز شد

عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی مهاباد آغاز شد
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی مهاباد گفت: عضویت در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان امروز (21 آبان) به مناسب هفته کتاب به صورت رایگان انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، حسن سالاری روز شنبه اظهار کرد:  به مناسبت هفته بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار این فرصت برای علاقمندان ایجاد شده تا به صورت رایگان عضو کتابخانه‌های عمومی این شهرستان شوند.

وی اضافه کرد: علاقمندان می توانند با مراجعه به سه کتابخانه عمومی شهرستان و با در دست داشتن مدارک لازم جهت عضویت رایگان اقدام کنند.

سالاری بیان کرد: هم اکنون پنج کتابخانه عمومی و مشارکتی شامل سه کتابخانه عمومی و 2 کتابخانه مشارکتی در این شهرستان فعال است و در آنها انواع کتاب با موضوع های متنوع و منابع مرجع، منابع دیداری و شنیداری و لوح فشرده در این کتابخانه ها نگهداری می‌شود.

وی با بیان اینکه با کاهش بیماری کووید 19 تمایل مردم به حضور در کتابخانه های عمومی بیشتر شده است، اضافه کرد: هم اکنون سه هزار و 500 نفر در این شهرستان عضو کتابخانه‌های عمومی هستند و بطور میانگین ماهیانه چهار هزار جلد کتاب به دوستداران کتاب امانت داده می‌شود.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی مهاباد با اشاره به اینکه در روستاهای با بیش از 2 هزار و 500 نفر جمعیت این شهرستان، کتابخانه عمومی دایر می‌شود، افزود: هم اکنون سه روستای آگریقاش، یوسف‌کند و قم قلعه این شهرستان به لحاظ جمعیتی شامل این طرح می‌شوند و در صورتی که زمینی در این روستاها اهدا شود، توسط مسکن و شهرسازی احداث و نهاد کتابخانه‌ها آن را تجهیز می کند.

شهرستان مهاباد با 260 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

# نظر : 0