تأکید فرماندار مهاباد برآمادگی دستگاههای اجرایی پیش، حین و پس از بحران

تأکید فرماندار مهاباد برآمادگی دستگاههای اجرایی پیش، حین و پس از بحران
فرماندار شهرستان بر آمادگی دستگا‌ههای اجرایی پیش، حین و پس از بحران تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛  معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران گفت: دستگاههای اجرایی تنها خود را برای زمان بحران آماده نکنند بلکه باید برای قبل، حین و پس از بحران نیز برنامه‌ریزی کرده و آمادگی داشته باشند.تأکید فرماندار مهاباد برآمادگی دستگاههای اجرایی پیش، حین و پس از بحران

ایرج شجاعی افزود: اجرای مانورهایی قبل از زمان بحران سبب می ‌شود که در زمان وقوع حوادث هماهنگی بیشتری بین دستگاههای اجرایی وجود داشته باشند.

شجاعی تصریح کرد: تغییر برنامه ‌های ستاد بحران به ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و تبدیل شدن آن به یک قانون و وحدت فرماندهی عملیات در مواقع بحران، مسئولیت برخی نهادها از جمله جمعیت هلال احمر و شهرداریها را افزایش داده است.

فرماندارشهرستان مهاباد در ادامه از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ناحیه مهاباد خواست قبل از شروع فصل بارش برف، سوخت مورد نیاز را به اهالی روستاهای مناطق سخت‌گذر تحویل دهد.

شجاعی، همچنین از شبکه بهداشت و درمان خواست لیست مادران باردار پرخطر را تحویل این ستاد دهد تا در صورت نیاز و قبل از بارش برف این مادران برای اسکان به شهر انتقال داده شوند.

مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد هم گفت: یکی از مشکلات این اداره در زمینه ماشین‌آلات راهداری، فرسوده بودن و عمر بالای دستگاهها و ادوات سنگین و نیمه ‌سنگین است که در مواقع بروز حوادث می‌تواند مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کند.

محسن خادمی، در ادامه از نهادها و شرکتهایی که دارای ماشین‌آلات سنگین راهداری هستند، خواست در مواقع بحرانی و بارش برف با این اداره همکاری لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون علاوه بر راهدارخانه مرکزی، چهار راهداری در روستاهای کیتکه، کله‌گاوی و آفان در مسیر مهاباد سردشت و گردنه قره‌ بلاغ در محور مهاباد به بوکان فعال است.

سامان معروفی، مسئول فروش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مهاباد هم گفت: تاکنون سوخت پنج کالابرگ در مناطق روستایی فاقد گاز توزیع شده و سوخت کالا برگ‌ های شماره ۱۸ و ۱۴ که تا پایان آذر ماه اعتبار دارند در این مناطق توزیع می‌شود.