امام جمعه مهاباد:  وعده‌های دولت آمریکا دروغین و غیرقابل اعتماد است

امام جمعه مهاباد:  وعده‌های دولت آمریکا دروغین و غیرقابل اعتماد است
امام جمعه مهاباد با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تحریم‌های همه‌جانبه آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی نشان می‌دهد، وعده‌های این دولت، دروغین و غیرقابل اعتماد است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه نماز جمعه این هفته مهاباد که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد افزود: تحریم رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان گویای این است که آمریکا در گفته‌های خود صداقت ندارد و ادعای مذاکرات بدون پیش شرط نیز از وعده‌های دروغین آنان است.

وی ادامه داد: وزیر امور خارجه در راس مذاکرات بین کشورهای مختلف قرار دارد و اقدام جدید آمریکا علیه این دستگاه ثابت کرد که ادعای مذاکرات از سوی کاخ سفید، ادعایی پوچ است؛ چرا که با تحریم رییس دستگاه دیپلماسی، راه بر هرگونه مذاکره ای بسته شده و مشخص نیست آمریکایی‌ها قرار است با چه کسی مذاکره کنند.

وی با اشاره به واکنش وزیر امور خارجه کشورمان نسبت به این تحریم جدید آمریکا بیان کرد: اینکه رییس دستگاه دیپلماسی هیچ دارایی و سرمایه‌ای در خارج از کشور ندارد جای افتخار است و انتظار داریم دیگر مسوولان کشوری نیز اندوخته‌های خود را در داخل کشور حفظ کنند تا وفاق و همدلی در جامعه گسترش یابد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فراسیدن هفته «شیر مادر» اضافه کرد: در قرآن کریم هشت آیه به طور صریح بر اهمیت شیر مادر و تاثیرات مثبت آن هم بر روی فرزند و هم بر مادر تاکید کرده و ضروری است مادران نیز فرزندان خود از این نعمت الهی دریغ نکنند.

ماموستا امامی اظهار داشت: سلامت جسمی و روحی کودک تحت‌تاثیر شیردهی مادران قرار دارد و پیامبر گرامی اسلام در باره شیر مادر می‌فرماید: هیچ شیری برای کودک، بهتر از شیر مادرش نیست».

امام جمعه مهاباد در بخش از دیگر از خطبه‌های این هفته به مطالبه‌های پرسنل شهرداری مهاباد اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه پرداخت حقوق ماهانه کارکنان زحمت‌کش شهرداری باید در اولویت این نهاد قرار گیرد

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا در اطلاعیه در روز ۹ مردادماه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار دارد؛ به گفته دولت آمریکا دلیل تحریم ایشان تبعیت مستقیم یا غیرمستقیم از رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام شده است.

دهم تا ۱۶ مرداد ماه به عنوان هفته جهانی ترویج تغذیه با شیر مادر نامگذاری شده است.