بازدید فرماندار ویژه مهاباد از روستای قوپی بابا علی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز چهارشنبه در جریان این بازدید گفت: روستای قوپی بابا علی به عنوان نماد اتحاد شیعه و سنی در منطقه مطرح بوده و سالیان متمادی اهالی این روستا در کنار هم زندگی می کنند.

وی تاکید کرد: بررسی مشکلات و ارایه خدمات بهتر و بیشتر به اهالی این روستا به ویژه در ایام محرم از اهداف این بازدید است که با تلاش مدیران دستگاه های اجرایی نسبت رفع مشکلات آنها اقدام خواهد شد.

مقام عالی شهرستان اضافه کرد: تامین حق آبه تالاب بین المللی قوپی بابا علی در جوار این روستا یکی از مطالبات بحق روستاییان و همچنین محیط زیست است که از محل سد مهاباد محقق خواهد شد.

فرماندار ویژه مهاباد گفت: معادن اطراف روستا هم باید در اجرای طرح های عمرانی و خدماتی در روستا مشارکت بیشتری داشته باشند که این مهم نیز با تشکیل جلسه با حضور معدن کاران، بخشداری و دهیاری روستا مرتفع می شود.

قادری همچنین اجرای طرح هادی و سیل بندی در داخل روستا را ضروری دانست و افزود: هر اندازه به توسعه و آبادانی روستاها توجه شود به همان اندازه به پیشرفت و توسعه شهر نیز کمک شده است.

تامین آب شرب پایدار، احداث مساکن روستایی، اختصاص آرد مازاد بر سهمیه و پوشش اینترنت مطلوب از دیگر خواسته های روستاییان در این دیدار بود.

روستای قوپی باباعلی با 200 خانوار در 30 کیلومتری شهرستان مهاباد واقع شده که دارای جمعیت شیعه و سنی است.

وحدت و همدلی و همبستگی میان اهالی این روستا الهام بخش مسوولین سیاسی، انتظامی و دستگاههای اجرایی شده و آنان را واداشته تا همایش اتحاد ملی و انسجام اسلامی را در این روستا برگزار کنند.