ادارات به فرآیند اشتغالزایی زندانیان کمک کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز پنجشنبه در جلسه بررسی و ایجاد اشتغال و حرفه‌ای آموزی زندانیان مهاباد افزود: تمام دستگاه های اجرایی دخیل در امر اشتغالزایی زندانیان از جمله فنی و حرفه ای، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی و صنایع دستی و کمیته امداد موظف هستند همکاری لازم را در امر آموزش، تامین امکانات و تسهیلات ویژه اشغال زندانیان داشته باشند.

امیر قادری بیان کرد: همچنین اداراتی که امکانات و مکان مناسب جهت برگزاری کارگاه های آموزشی برای زندانیان را دارد باید در اختیار اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی-تربیتی استان برای برگزاری این دوره ها قرار دهند.

وی اضافه کرد:همچنین  از ظرفیت منابع مالی تبصره 18 در راستای اهدای تسهیلات به زندانیان واجد شرایط نیز می توان استفاده کرد.

قادری با بیان اینکه از تجربه های شهرهای موفق در امر اشتغالزایی زندانیان نیز بهره مند خواهیم گرفت، اظهار کرد: اشتغال زمینه ساز بازگشت سالم زندانیان به جامعه است و تلاش می کنیم آنان در مجموعه های کارگاهی و صنعتی و یا بصورت مستقل مشغول بکار شوند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی - تربیتی آذربایجان غربی هم در این جلسه گفت: محدودیت در اهدای تسهیلات به کارآفرین حوزه اشتغال زندانیان وجود ندارد و مشوق بسیار خوبی از طرف دولت برای آنها در نظر گرفته شده است.

مجتبی محمدی افزود: اهدای تسهیلات قرض الحسنه کم بهره از طرف صندوق کارآفرین امید، کمیته امداد و همچنین سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی - تربیتی برای کمک به اشتغال زندانیان در نظر گرفته شده و از این بابت محدودیت نداریم.

وی ادامه داد: همچنین مشوق هایی برای کارآفرینان حوزه اشتغال زندانیان شامل معافیت از مالیات نیز جز برنامه های دولت در برنامه بودجه سال جاری است که می تواند به حوزه شغل زندانیان و حتی خانواده و فرزندان آنها نیز کمک کند.