903 داوطلب در مهاباد برای 455 کرسی شوراهای شهر و روستا رقابت می‎‌کنند

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ سلیمان پاکزاد روز یکشنبه در جلسه پشتیبانی ستاد انتخابات که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان مهاباد برگزار شد گفت : با تایید صلاحیت 197 نفر در سه شهر مهاباد، گوگ تپه و خلیفان و 706 نفر برای شورای اسلامی روستاها در مجموع به ازای هر کرسی 2 نفر در این شهرستان داوطلب با هم رقابت خواهند کرد.

وی ادامه داد: 438 کرسی برای شورهای اسلامی روستا و 17 کرسی نیز برای شورای شهرهای مهاباد، خلیفان و گوگ تپه در انتخابات این دوره در نظر گرفته شده است.

معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد با بیان اینکه همه ادارات باید در امر برگزاری انتخابات با فرمانداری همکاری کنند، اضافه کرد: 176 شعبه برای روز انتخابات در این شهرستان پیش بینی شده که برای تامین پرسنل آن به بیش از سه هزار نفر نیرو نیاز است.

پاکزاد با اشاره به اینکه برخی ادارات در معرفی کامل نیروهای خود کوتاهی کرده اند، اظهار داشت: تمام مدیران و مسوولان مکلف هستند تمام پرسنل و نیروی انسانی زیر مجموعه خود را همراه با امکانات خودرویی به فرمانداری معرفی و در روز انتخابات در اختیار ستاد انتخابات شهرستان قرار دهند.

وی با بیان اینکه برخی از کمبودهای موجود نیز با استفاده از بخش خصوصی تامین می شود، افزود: بیش از 660 دستگاه خودرو نیز برای برگزاری انتخابات در سطح شهرستان نیاز است که باید یک روز قبل از انتخابات در اختیار ستاد برگزاری قرار داده شود.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد نیز در این جلسه گفت: فعالیت نامزدهای انتخاباتی در حوزه شورای اسلامی شهر و روستا در فضای مجازی به طور کامل رصد و موارد تخلف به هیأت‌های اجرایی و نظارت منتقل می‌شود.

خشایار صنعتی اظهار داشت: چناچنه تبلیغات خارج از مهلت تعیین شده یا خارج از اصول و مقررات قانونی باشد با آن برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: انتخابات دوره های قبلی در سطح شهرستان مهاباد با همکاری و هماهنگی خوبی برگزار شد و این دوره نیز از مدیران، مسووولان و شهروندان درخواست داریم تا نهایت همکاری را با ستاد انتخابات برای برگزاری هرچه باشکوه تر این رویداد ملی داشته باشند.