شهرک صنعتی مهاباد هشت هتکار توسعه یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، حسن عباسی روز سه شنبه در جریان بازدید از شهرک صنعتی مهاباد افزود: زیرساخت های خدمات عمومی از جمله آب، برق، گاز و مخابرات در این محدوده نیز برای استفاده سرمایه گذاران به قید فوریت فراهم می شود. 

وی ادامه داد: طرح توسعه شهرک صنعتی مهاباد با مساحت 180 هکتار در دست اقدام است که هم اکنون در مرحله خرید از مالکان و قیمت کارشناسی قرار دارد. 

فرماندار ویژه مهاباد تاکید کرد: هیچ از سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای تحقق شعار سال و اشتغالزایی بخاطر تامین زمین نباید از سطح شهرستان خارج شوند. 

عباسی اضافه کرد: 30 هکتار برای احداث شهرک صنعتی ناحیه گوگ تپه نیز پیش بینی شده که در سال آینده روال قانونی واگذاری آن صورت می گیرد. 

وی با بیان اینکه تصفیه خانه شهرک صنعتی مهاباد بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: با برنامه ریزی انجام و طبق موعد مقرر شهریورماه آینده مدول دوم این تصفیه خانه به بهره برداری خواهد رسید و معضل بوی نامطلوب منطقه نیز حل خواهد شد. 

وی با اشاره به قطعی برق در شهرک صنعتی نیز گفت: تاسیسات برق مهاباد فرسوده بوده و تامین برق پایدار برای سطح شهر و به ویژه شهرک های صنعتی ضروری است و در همین ارتباط احداث یک پست 132 برق دیگر درخواست و پیگیری خواهد شد.

در ادامه برنامه های امروز فرماندار ویژه مهاباد از 2 واحد فعال شرکت پیام توزین و ساخت پروفیل رویا مهاباد و از 2 واحد راکد نیز بازدید به عمل آورد.

شهرک صنعتی مهاباد در 18 کیلومتری شمال این شهر در مسیر مهاباد - میاندوآب قرار دارد و دارای 115 واحد صنعتی بوده که از این تعداد 77 واحد فعال و نیمه‌فعال است، این شهرک در فاصله بسیار کمی با روستای "ترشکان" و فاصله 2 کیلومتری با شهر 30 هزار نفری "گوک‌تپه" مهاباد قرار دارد.

عملیات احداث شهرک صنعتی مهاباد که از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به آذربایجان‌غربی در سال 1375 است در زمینی به مساحت 56 هکتار در سال‌های 1376 و 1377 شروع و سال گذشته در قالب طرح توسعه، چهار هکتار دیگر به مساحت آن افزوده شد.